lenovo-legion-play-teknosafari-2
Okuma Süresi
1 dakika

Son dönemlerde sık sık adından söz ettiren Steam Deck için ilk rakip görüldü. Lenovo Legion Play cihazı ve özellikleri sızdırıldı.

2021 yılı ile birlikte pek çok firma, mobil oyun platformları üzerinden çalışmaya başladı. Özellikle pandemi sürecinde kullanıcılar, mobil oyunlar üzerine çok daha yoğunlaşmış durumda. Nintendo Switch OLED, Steam Deck ve GDP XP gibi mobil oyun konsolları, sık sık gündeme geliyor.

Şimdi ise paylaşılan bilgilere göre Lenovo, benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Lenovo Legion Play isimli bir mobil oyun konsolu, 2022 yılının ilk aylarında piyasaya sürülecek. Belirtilenlere göre Lenovo, cihazı 2021’in sonlarında piyasaya hızlı bir şekilde giriş yapmak istiyordu. Ancak işler pek de yolunda gitmemiş gibi gözüküyor.

Lenovo resmi web sitesinde paylaşılan görsellere bakıldığında, Android tabanlı bir konsol olacağını gösteriyor. Ayrıca GeForce Now, Play Store ve çeşitli Google uygulamaları, cihazda dahili olarak yer alacak.

lenovo-legion-play-teknosafarilenovo-oyun-konsolu-teknosafari

Bunların yanında Lenovo Legion Play ‘de, USB-C bağlantısı, 3,5 mm jak girişi, çift analog çubuk, dört adet buton, bir D-Pad, R ve L tuşları ve bir içbükey arka kısım yer alıyor.

Ayrıca Lenovo resmi web sitesinde tespit edilen cihaz açıklaması ise şu şekilde;

“AAA oyunları için tasarlanan Lenovo Legion Play, ilk Android bulut oyun konsoludur. Konsol, kullanıcıların yüzlerce bulut oyunu oynamasına, oyun kitaplıklarını yayınlamasına ve mobil oyunlar oynamasına olanak tanıyor. En iyi oyun deneyimini sağlamak için 7″ 16:9 çerçevesiz ekran, HDR 10, yerleşik kontrolcüler, çift hoparlör, çift titreşim ve 7.000 mAh pil içerir. Geliştirici programımız tüm oyun geliştiricilerine açıktır. Çok yakında belirli pazarlarda.”

Şirket, henüz cihazın çıkış detayları ile ilgili bilgiler vermedi. Ancak ilerleyen günlerde daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Lenovo, ‘Yoga Pad Pro’ Tablet Modelini Tanıttı!

Lenovo, ‘CES 2021’ Fuarında Yeni Ürünlerini Tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz