Okuma Süresi
2 dakika

Steam’in Çin’e özel sürümü için gereken çalışmaların tamamlandığı açıklandı. Elde edilen bilgilere göre, popüler oyun platformu Steam ‘in Çin versiyonu 9 Şubat’ta herkese açık beta sürümü olarak yayınlanacak. 

Oyun analisti Daniel Ahmad’ın aktarmış olduğu bilgilere göre Valve, Çin için özel olarak geliştirdiği Steam projesini tamamladı. Oyun sektöründe oldukça önemli olan bu gelişmenin son adımları da atılıyor. Valve, bu bağlamda Çin’deki iş ortağı Perfect World, 9 Şubat’ta Steam’in Çin versiyonunu yayınlayacak. Ancak platform ilk olarak beta sürümüyle yayınlanacak. Steam China, olarak adlandırılan bu versiyonda başlangıç aşamasında Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 var olacak. Çin’deki oyuncular yeni bir hesap açıp mevcut hesaplarıyla birleştirebilecek.

Deneyimli oyun analisti Daniel Ahmad’in aktardığı bilgilere göre, Valve’ın uzun süre önce duyurduğu projenin artık tamamlandığı ve Çinli oyunseverlerin 9 Şubat itibariyle söz konusu uygulamaya erişebileceğini belirtti. Ahmad’e göre Steam China, başlangıçta Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 sunsa da, ilerleyen dönemlerde Çin hükümetinin onay verdiği oyunların da platform üzerinden erişilebilecek. 

Steam ’in Çin versiyonu neler getirecek?

Valve’ın bu etkili hareketinin ardından oyun sektöründe temelden değişimlerin yaşanması bekleniyor. Bu bağlamda yasaklamalarıyla anılan Çin, Sateam China’nın yayınlanmasının ardından platformun uluslararası sürümünü ülkede tamamen yasaklayabilir. Eğer söz konusu bu olay gerçekleşirse, halihazırda sektörde sayılarıyla önemli olan Çinli oyuncular Steam’in uluslararası versiyonunu tamamen terk edebilir. Bununla birlikte Çin’in halihazırda Steam’e sıcak bakmadığı da biliniyor. Bu bağlamda hükümetin atacağı hamleler merakla bekleniyor.  

Steam’in Çin’de erişiminin yasaklanması, elbette ki en çok da geliştiricileri ürkütüyor. Çünkü pek çok şirket şu an erişebildikleri Çinli oyunculara bir daha ulaşamayabilir. Bu da gelişmekte olan oyun sektörünün önemli bir şekilde küçülmesine olanak tanıyabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Steam’den 2021’in İlk Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru

Steam 2020’nin En İyi Oyunları Listelerini Açıkladı

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz