Tekno Safari editörleri olarak, bu haberimizde sizler için incelerken keyif aldığımız bir mobil uygulamaya yer verdik. Online alışveriş yapmayı tercih eden kitap tutkunlarına, kolaylık sağlayacak ve genel olarak kullanıcıların da oldukça beğendiği Kitap Bul uygulamasıyla karşınızdayız. İşte; ‘Kitap Bul nedir’? ‘Kitap Bul uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kitap Bul uygulaması fiyatları doğru mu’? ‘Kitap Bul uygulaması kitap satın alma’. ‘Kitap Bul uygulaması avantajları’.

Eksikliklerinden de bahsettiğimiz Kitap Bul uygulamasını nasıl kullanacağınızı tüm detaylarıyla adım adım anlattık. Peki; ‘Kitap Bul nedir’? ‘Kitap Bul uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kitap Bul uygulaması fiyatları doğru mu’? ‘Kitap Bul uygulaması kitap satın alma’. ‘Kitap Bul uygulaması avantajları’.

Kitap Bul Nedir? 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kitap Bul; Aradığınız kitapların en ucuz nerede satıldığını görebileceğiniz ve bütün satış noktalarından fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz bir uygulamadır. D&R, İdefixTrendyol, Nadir Kitap, Kitapyurdu gibi en çok kitap alışverişi yapılan siteler de dahil olmak üzere 21 kitap satış siteleri bu uygulama yer alıyor. Fiyatlarla birlikte kitapların detaylarını görebildiğiniz uygulamada, isterseniz yazarak isterseniz barkod okutarak arama yapabiliyorsunuz. MOZO Yazılım’ın sunduğu Kitap Bul uygulaması, kullanıcıların en uygun fiyata en hızlı şekilde kitap almasına imkan tanıyor. İşte; ‘Kitap Bul uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kitap Bul uygulaması fiyatları doğru mu’? ‘Kitap Bul uygulaması kitap satın alma’. ‘Kitap Bul uygulaması avantajları’.

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu?

Kitap Bul uygulamasında diğer uygulamalarda olduğu gibi hesap oluşturmadan cihazınıza indirdiğiniz anda kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamaya giriş yaptığınızda karşınıza fotoğraftaki gibi bir sayfa çıkacaktır. Altta ana sayfa, kitaplık ve barkod seçeneklerini göreceksiniz. Üstte ise kitabınızı aratabileceğiniz sekmeyi göreceksiniz. 

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu?

Ana sayfaya geldiğinizde günün kitapları, okuma önerileri, popüler yazarlar, çok satanlar listeleri ve çok arananlar karşınıza çıkacaktır. Bununla birlikte üstteki alana kitap, yazar, yayınevi veya barkodunu yazara kitabınızın fiyat karşılaştırmasını yapabilirsiniz.  

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu?

Üstteki alana kitabını aradığımız bir yazarın ismini yazdık ve fotoğrafta gördüğünüz gibi o yazara dair pek çok kitap listelendi. 

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu?

Almak istediğimiz kitabın üzerine dokunuyoruz ve bkmkitapucuzkitapal, Kitap 16,  Kitapyurdu, İstanbul Kitapçısı, Kidega, D&R, n11, Kitapkolik, Kitap Koala, İlknokta, İdefix,  Pandora, Amazon, Nadir Kitap, Hepsiburada, Kitapseç, Babil, Trendyol ve Kırmızı Kedi gibi kitap alışverişi yapabildiğiniz sitelerde kitabın fiyatını görebiliyoruz. Böylece, bütün bu siteleri tek tek dolaşmak yerine tek bir noktadan fiyat karşılaştırması yaparak en uygun bulduğum yerden kitabımı satın alabiliyoruz. 

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu?

Eğer arattığınız kitap, kitapçıda yoksa yine fotoğrafta gördüğünüz gibi fiyat bilgisi yer almayacaktır. 

Kitap Bul Uygulaması Fiyatları Doğru mu? 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 

Kitap Bul uygulamasına gördüğünüz doğru fiyatlardır. Örneğin; uygulamada aradığımız kitabın, D&R’de ki fiyatı 24,70 TL olarak görünüyor. 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

D&R’ in sitesine gittiğimde de uygulamada karşımıza çıkan fiyatı doğru olduğunu görüyoruz. 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘Kitap detayları’ yazısına dokunduğunuzda ise aradığınız kitapla ilgili bir ön bilgi karşınıza çıkacaktır.  

Kitap Bul Uygulaması Kitap Satın Alma 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ücretini uygun bulduğunuz siteden kitabınızı satın almak için üzerine dokunuyorsunuz ve ‘sepete ekle’ yazısına gelerek kitabınızı sepetinize atıyorsunuz. Ödeme işlemlerini de gerçekleştirdikten sonra satın alıyorsunuz. Eğer bilmediğiniz bir siteyse ve incelemek isterseniz de ‘siteyi tarayıcıda aç’ yazısına dokunarak siteye gidebilirsiniz.  

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Yine altta yer alan seçenekler arasından kitaplığa geldiğinizde bu kez buraya eklediğiniz kitapları göreceksiniz. Daha sonra satın almayı düşündüğünüz kitapları kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. 

Kitap Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bir kitabı kitaplığınıza eklemek için de listede gördüğünüz ‘kitap’ ifadesine dokunuyor ve kitaplığınıza ekliyorsunuz. Yazar, kitap adı yazarak arama yapmakla uğraşmak istemiyorsanız altta gördüğünüz ‘barkod’ seçeneğine dokunabilir ve kitabın barkodunu telefonunuzdan okutarak da nerede, hangi fiyata satıldığını öğrenebilirsiniz. ‘Sepet’ seçeneğine geldiğinizde ise sepetinize eklediğiniz kitapları göreceksiniz.  

Kitap Bul Uygulaması Avantajları

Kitap Bul uygulaması haberimizde okuduğunuzda gibi zahmetsiz ve kullanılması çok kolay bir uygulamadır. Bu da uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Burada ki önemli nokta elbette uygulamanın sunduğu fiyat bilgilerinin doğru olması. Böylece, siteleri dolaşmadan kitabın bütün satış noktalarındaki fiyatını tek bir uygulamadan görebiliyor, fiyat karşılaştırması yapabiliyor ve ona göre satın alabiliyorsunuz. Dolayısıyla zaman kazanmış oluyorsunuz.

Kitap Bul uygulamasının, özellikle çok sık kitap alışverişi yapanların keyif alabileceği ve işini kolaylaştıracağı bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Uygulamanın eksiklikleri arasında ise, set halindeki kitapların set fiyatları yerine tek tek fiyatlarını karşılaştırması diyebiliriz. Bununla birlikte uygulamada daha fazla kategori çeşitliliği olabilirdi. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında da pek çok kişi tarafından sevilen bir uygulama olduğunu görüyoruz. Ayrıca,  TrendyolHepsi Burada gibi sitelerde anlık sepet indirimleri söz konusu olabiliyor. Bu gibi indirimleri uygulama algılamayacaktır. Kitabı, sitede yer alan indirimli fiyatıyla birlikte uygulamada da görebiliyorsunuz fakat anlık indirimleri göremiyorsunuz. Pandemi süreciyle birlikte kitap alışverişlerinin daha çok online yapıldığı ve buna paralel olarak da böylesi sitelerin arttığı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda da Kitap Bul uygulamasının avantajını görebiliyoruz.  

Kitap Bul uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Kültür ve Turizm Bakanı’ndan Marvel Filmi AntMan’in Kapadokya’da Çekilmesi Hakkında Açıklamalar Geldi

Telegram, 2021 Yılının Ocak Ayında Dünya Genelinde En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu

Starlink Kullanıcı Sayısı, 10 Bine Ulaştı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz