Dünya çapında uygulanan karantina önlemlerinin artması sebebiyle, dijital platformların kullanıcı sayısı da artıyor. Bu bağlamda dijital oyun mağazası Steam de yeni bir rekor kırdı. Steam eş zamanlı kullanıcı sayısını artırarak 25 milyon anlık oyuncu sayısını geride bıraktı. 

Küresel anlamda zorlu süreçlerden geçtiğimiz 2020 yılında, pandemi sebebiyle insanlar evlerine kapanmış ve özellikle oyun sektöründe ciddi kullanıcı artışı yaşanmıştı. Bu durum elbette ki dijital oyun mağazası Steam’i de oldukça etkilemişti. 2020 yılı boyunca kırdığı yeni anlık oyuncu sayılarıyla gündeme gelen Steam, yeni bir rekor daha kırdı. 

Hareketli ve bol rekorlu bir 2020’nin ardından, Steam 2021 yılına da oldukça iyi başladı. SteamDB verilerine göre, dijital oyun mağazası, dün eş zamanlı oyuncu sayısında tüm zamanların rekorunu kırdı. Söz konusu verilere göre, Steam eş zamanlı oyuncu sayısında 25 milyonu geçti.

Steam 2021’e hızlı başladı

SteamDB tarafından yayınlanan verilere göre, Steam, dün eş zamanlı olarak 25 milyon 415 bin 80 kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Bu sayıyla dijital oyun mağazası eş zamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor daha kırdı. Steam’in bir önceki rekoru ise 24,8 milyon eş zamanlı kullanıcıydı.

Steam’in 25 milyon eş zamanlı oyuncu sayısını kırdığı yeni rekor verilerine göre, 25,4 milyon kullanıcıdan 7,4 milyonunun oyunda olduğu açıklandı. Platform her ne kadar eş zamanlı oyuncu sayısında rekor kırmış olsa da oyundaki oyuncu sayısında rekor kırmayı başaramadı. Bu konuda Steam’in nisan ayında kırdığı rekor 24,5 milyon kullanıcının eş zamanlı olarak platformda bulunuyordu, ancak 8,1i oyundaydı. Kısaca Steam’da aktif olan her üç kullanıcının biri oyun oynuyordu. 

Steam’in yeni bir eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru kırmasındaki en önemli etki ise, Counter Strike: Global Offensive oyunu oldu. Bu oyunun ardından ise sırasıyla  DOTA 2, PUBG, Cyberpunk 2077 ve GTA V takip etti.

İlginizi Çekebilir:

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

Steam 2020’nin En İyi Oyunları Listelerini Açıkladı

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz