Subaru Elektrikli Otomobil
Okuma Süresi
1 dakika

Japon otomobil üreticisi Subaru, ilk elektrikli otomobil modeli ile ilgili yeni bir görsel paylaştı. ‘Solterra’ adı verilecek olan modelin, 2022 yılında piyasaya sürüleceği açıklandı.  

Japonya merkezli otomobil üreticisi Subaru, ilk elektrikli otomobil modelinin ismini açıkladı ve otomobile ilişkin yeni görseller yayınladı. Yayınlanan fotoğraflar, aracın genel görüntüsünü tamamen ortaya koymasa da tasarım çizgisine ilişkin fikir verdi. Şirket, ilk elektrikli otomobil modelinin ‘Solterra’ olarak adlandırılacağına işaret etti. ‘Solterra’ ifadesinin, Latince ‘Güneş’ ve ‘Dünya’ anlamına gelen iki kelimeden türetildiği kaydedildi. Japon otomobil üreticisi; ‘Solterra’ adının, Subaru’nun SUV segmentindeki yeteneklerini çevreye duyarlı bir pakette sunma taahhüdünü temsil etmek üzere tercih edildiğini dile getirdi.  

Aracın ayrıca, Toyota ile iş birliği içerisinde geliştirilen tamamen elektrikli ‘e-SUBARU’ platformu temel alınarak tasarlandığının da altı çizildi. İş birliği kapsamında, Toyota’nın elektrikli otomobil alanındaki uzmanlığından faydalanıldığı belirtildi. Subaru’nun ise dört tekerden çekiş teknolojisindeki uzmanlığıyla platforma katkı sağladığı ifade edildi. Toyota da kısa bir süre önce, küresel pazarda satışa çıkacak olan ilk elektrikli otomobil modeli ‘bZ4X’i görücüye çıkarmıştı. ‘bZ4X’ de aynı modüler platformu baz alıyordu. Bu nedenle; ‘Solterra’ ve ‘bZ4X’ arasında, önemli tasarım benzerlikleri görülebileceği tahmin edildi.  

Subaru ‘Solterra’ elektrikli otomobil modelinin köşeli farları ve LED vurguları, dikkat çekti 

Subaru Solterra

Diğer yandan; paylaşılan görselde Subaru ‘Solterra’ elektrikli otomobil modelinin köşeli farları ve LED vurguları, dikkatleri üzerine topladı. Subaru’nun, aracı bu yıl içerisinde tamamen görücüye çıkaracağı dile getirildi. Toyota’nın da ‘bZ4X’i, 2021 yılı sonlarına doğru tanıtacağı biliniyordu. ‘Solterra’nın; 2022 yılında ise ABD, Kanada, Çin, Avrupa ve Japonya pazarlarında piyasaya sürüleceği belirtildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Toyota, Küresel Pazarda Satışa Çıkacak İlk Tamamen Elektrikli Otomobil Modeli ‘bZ4X’in Konsept Tasarımını Resmen Tanıttı! 

Huawei’den Elektrikli Otomobil Geldi: Cyrus Smart Selection SF5!

Xiaomi Elektrikli Otomobil için 10 Milyar Dolar Yatırım Yapacağını Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz