widio-teknosafari
Okuma Süresi
2 dakika

Türkiye’nin tamamı videolu ilk ilan platformu Widio yayınlandı. Platform, emlak ve vasıta alım ilanlarında maksimum hız, maksimum güven, minimum yanılma dönemini başlatıyor.

Emlak ve vasıta alım satımlarında fotoğraflar, bazen inanılmaz yanıltıcı olabiliyor. Bu duruma çözüm getirmek isteyen Widio, tamamen videolu emlak ve vasıta ilan platformu olarak dikkat çekiyor. “Fotoğraf yanıltır video yanıltmaz” fikrinden hareketle bundan böyle, emlak ve sıfır/ikinci el vasıta alım-satımları video anlatımlı ilanlar üzerinden gerçekleşecek.

Platform, Apple ve Android cihazlar ile uyumlu bir uygulamaya sahip. Ayrıca masaüstünden de kolayca erişim sağlanabiliyor.

Widio, emlak ve sıfır/ikinci el vasıta arayışını güvenilir ilanlarla yapmak isteyen alıcılarla, herkese ihtiyaçlarına en uygun emlak ve vasıta alternatiflerini sunmak isteyen profesyoneller arasında bir köprü niteliğinde. Bu yönüyle Widio bir taraftan son kullanıcılara; kullanımı kolay, detaylı arama ve filtreleme yapabilecekleri güvenli bir ilan platformu sunuyor, diğer taraftan da sektör profesyonellerine teknik ve içerik açısından bir kalite standardizasyonu sağlayarak oyunun kurallarını değiştiriyor.

wdo-teknosafari

Platformun CEO’su Serkan Kutluk, konu hakkında “Emlak ve vasıta satışlarında ilanlar genelde 3-5 fotoğraf ile sınırlı. Fotoğraftan yeterince detay anlaşılmıyor, arabayı daha önce kim kullanmış, evin nasıl bir bahçesi var, bunları anlamak için satıcının kendisi ile defalarca konuşma trafiği oluyor. İşte Widio ile tüketici nezdindeki bu güvensizliği ortadan kaldırmak istedik. Sektörün bu tarafında olan emlak/vasıta profesyonelleri için de bu güvensizlikle baş etmek de çok zor. O yüzden tüketiciyi rahatlatacak ona güven verecek bir model olmalı diye düşündük, bu modelin merkezine de video formatını koyduk. Günün sonunda video “Widio” oldu diyebilirim. 1 yılı aşkın süredir yoğun bir şekilde yürüttüğümüz çalışmaların ardından, platformu 5 ay önce yayına açtık. Her geçen gün trafiğimizin ve ilan sayımızın katlanarak arttığını görüyoruz. Bugün platformda 1500’ün üzerinde video içerik yer alıyor. Hedefimiz öncelikle kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılarak bir videolu ilan ekosistemi yaratmak ve ardından globale açılmak” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Adobe Photoshop ve Illustrator, Tarayıcı Üzerinden Kullanılabilecek

Paranın Nereye Gittiğini Bilmeyenler için: FUPS

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz