Bill Gates Melinda

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, 27 yıl süren evliliklerini noktalama kararı aldıklarını açıkladı. İkili, söz konusu kararı sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları ortak bir açıklama ile duyurdu. Açıklamada, ikilinin 2000 yılında kurulan ‘Gates Vakfı’nda ortaklaşa çalışmaya devam edeceği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, 27 yıl süren evliliklerini bitirme kararı aldıklarını açıkladı. İkili, söz konusu kararı sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları ortak bir açıklama ile duyurdu. Gates çifti, açıklamada artık hayatlarının bir sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte gelişebileceklerine inanmadıklarına işaret etti. Dünya genelinde daha çok Microsoft’un kurucusu olarak bilinen Bill Gates, kişisel servetinin büyük bir çoğunluğunu eşi ile birlikte genel yönetimini üstlendiği Microsoft’tan edinmişti. İkilinin kişisel serveti, 2000 yılında kar amacı gütmeyen ‘Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın kuruluşunun önünü açmıştı. Vakıf, kuruluşundan bu yana toplamda 50 milyar dolara yakın bağış yaparak dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri haline gelmişti. 

Bununla birlikte; Bill Gates, yardım faaliyetlerine daha iyi odaklanabilmek için 2000 yılında Microsoft’taki CEO’luk görevinden ayrılmıştı. 2008 yılında şirketin tam zamanlı bir çalışanı olmayı da bırakan Gates, daha sonra yönetim kurulundan da çekilmişti. Melinda Gates ise uzun yıllar boyunca Microsoft’ta ürün pazarlama müdürü olarak çalışmıştı. 1996 yılında şirketteki görevinden ayrılan Melinda Gates, bu ayrılıktan önce birçok yazılım lansmanını yönetmişti.  

Bill ve Melinda Gates tarafından alınan ayrılık kararının, vakfı nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor 

Bill Gates Melinda Ayrılık

Diğer yandan; Bill Gates ve Melinda Gates tarafından alınan ayrılık kararının, Gates Vakfı’nı ne oranda etkileyeceği henüz bilinmiyor. Yapılan açıklamada ikili, vakfın misyonuna olan inançlarını hala paylaştıklarına işaret ediyor. Bununla birlikte; dünyaca ünlü çift, ayrılığa rağmen vakıfta ortaklaşa çalışmaya devam edeceklerini dile getiriyor. Güncel olarak ikili mütevelli heyeti üyesi olarak Gates Vakfı’na hizmet ediyor. Bununla birlikte vakıf, CEO Mark Suzman tarafından yönetiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bill Gates, Tüm Zengin Ülkelerin Sentetik Et Tüketmeye Başlaması Gerektiğini Açıkladı 

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Yaptırdığını Duyurdu 

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Çalışmalarına 388 Milyon Dolar Bağış Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz