Yerli Otomobilin İsmi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yerli otomobilin marka ismi belli oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, kısa bir süre önce gazetecilerle yaptığı bir online etkinlikte yerli otomobilin marka isminin ‘TOGG’ olarak kalacağını açıkladı. 

Uzun süredir merakla beklenen yerli otomobilin marka ismi belli oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, kısa bir süre önce gazetecilerle yaptığı online bir etkinlikte yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu. Karakaş, açıklamasında marka beğeni endeksi çalışmaları yaptıklarını ve bu çalışmalar kapsamında yerli otomobilin marka isminin TOGG olmasına karar verdiklerine işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; marka için yapılan kamuoyu araştırmaları kapsamında marka beğeni endeksi çalışması yapıldı. Tamamlanan çalışmada, TOGG isminin beğenilme oranı yüzde 73 seviyelerine tekabül etti. Karakaş, çalışma sonrası ortaya çıkan rakamlar nedeniyle farklı herhangi bir gelişme olmazsa marka isminin TOGG olarak kalacağını belirtti. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su ayrıca; TOGG markasının Avrupa Birliği, ABD, Kanada, Güney Kore, Japonya, Rusya, Azerbaycan ve Çin’de tescil edildiğini de sözlerine ekledi. Marka tescilinin yakın zamanda daha fazla ülkeye genişletileceğinin altını çizen Karakaş, tescil işleminin yapıldığı ülkelerin yerli otomobili TOGG markası adı altında tanıyacaklarını belirtti. 

TOGG, yerli otomobili 2022 yılının dördüncü çeyreğinde banttan indirecek

TOGG

Diğer yandan; seri üretime sokulacak olan yerli otomobilin, 2022 yılının dördüncü çeyreğinde banttan inmesi bekleniyor. Otomobilin, başlangıçta SUV ve sedan gövde seçenekleriyle piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. Daha sonrasında ise aracın; ‘hatchback’, ‘B-SUV’ ve ‘MPV’ gövde tipleri ile de tüketici beğenisine sunulması planlanıyor. TOGG, bu üç model için öngörülen tarihin 2030 yılı sonrası olduğuna işaret ediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yerli Otomobile Destek Verecek Alman Mühendislik Firması Gebze’de Ofis Açtı

Yerli Otomobil Fabrikası İçin İlk Kazma Vuruldu

Yerli otomobilin tasarımcısı Pininfarina’nın 1877 beygirlik yeni elektrikli otomobili

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz