xbox-playstation-konsol-zam-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Türk Lirası’nın hızlı değer kaybı sebebi ile PlayStation ve Xbox konsol fiyatları da zamlandı. Halihazırda ulaşılması zor olan oyun konsolları, ciddi miktarda fiyat artışı yaşadı.

Türk Lirası ile Dolar arasındaki şiddetli dalgalanma, hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle son 1 aydır Türk Lirası, her geçen gün daha da büyüyen bir kriz haline geldi. Bununla birlikte başta elektronik cihazlar olmak üzere tüm ürünlere ulaşması daha zorlaşıyor ve alım gücü düşüyor.

Önceki nesiller düşünüldüğünde, oyun oynamanın en ucuz yollarından birisi konsol sahibi olmaktı. Şimdi ise tam tersi duruma gelmiş vaziyette. PlayStation 5, Xbox Series X|S konsolları tekrar zamlandı.

xbox-playstation-zam-dolar-teknosafari

Artan kur sebebi ile zam yağmuru gelmeye devam ediyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X, dün akşam saatlerinde 12 – 13 bin TL civarlarında piyasada bulunabiliyordu. Bugün ise konsolların fiyatları 15.000 TL üzerine çıkmış durumda. Nispeten daha ucuz olan Xbox Series S ise, 5.000 TL fiyattan 6.000 TL fiyata çıkmış durumda.

Her ne kadar Türk oyuncular, son zamanlarda konsoldan ziyade oyunların kendisine bile ulaşmakta zorlansa da, konsol fiyatlarının da yalnızca 1 ayda neredeyse 2 katına çıkması, hiç umut verici bir görüntü vermiyor.

Önümüzdeki günlerde Spotify, YouTube Premium, Xbox Game Pass, Apple Music ve Netflix gibi “ucuz” olduğu için yoğun kullanıcıya sahip platformlarında da fiyatının yükselmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

PUBG: New State, 45 milyon indirme ardından ilk büyük güncelleme yayınladı

45 TL değerindeki Rayman Origins ücretsiz olarak yayınlandı

Bağımsız geliştiriciler ile yatırımcıları buluşturan IndieWay başlıyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz