Twitter, Mayıs ayından bu yana test ettiği, kullanıcıların Tweet’lerine kimlerin yanıt verebileceğini seçme özelliğinin herkes tarafından kullanılabilir olduğunu duyurdu. Twitter “kimler yanıtlayabilir” özelliğini hem web sitesi hem de uygulamalar için kullanılabilir olduğunu da belirtti.

Sosyal medya platformu Twitter, bünyesine yeni özellikler eklemeye ve kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirket, platformda gerçekleşen konuşmaları daha işlevsel ve sağlıklı bir hale getirmek için atmış olduğu adımlara bir yenisini daha ekledi. Daha önce sizlere bahsettiğimiz ve Mayıs ayından bu yana test edildiği bilinen özellik şimdi ise tüm Twitter kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda.

Kullanıcılar Tweet’lere kimlerin cevap verebileceğini belirleyecek

Platform, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Test ettik, siz de Tweet’lediniz ve şimdi herkesin kullanıma sunuyoruz” yorumuyla “kimler yanıtlayabilir” özelliğinin artık kullanılabilir olduğunu duyurdu. 

Twitter, Kimler Yanıtlayabilir özelliğinde kullanıcılara üç farklı seçenek sunuyor. Kullanıcılar; herkes, takip ettiğin kişiler ve yalnızca bahsettiğin kişiler şeklinde tweet’lerine kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek. Ancak kullanıcılar, eğer tweet’inde sadece bahsettiğin  kişiler seçerse ve tweet’te kimseden bahsedilmezse, söz konusu tweet’e kimsenin cevap veremeyeceği anlamına geliyor. 

Twitter : “Kimler Yanıtlayabilir özelliği hem web’te hem de uygulamada aktif”

Twitter’ın, söz konusu özelliği şu an hem web sitesi hem de uygulamaları için yayınlanmış durumda. Platformun yöneticisi Suzanne Xie’nin yayınladığı bir blog yazısında, tweet’lere kimlerin yanıt verebileceğini belirleme özelliği sayesinde taciz ve istenmeyen olayların önüne geçmek için yarar sağlayacağını belirtti. Xie, Mayıs ayından bu yana test edilen özelliğin ortalama üç taciz içeren Tweeti, bir muhtemel taciz içeren yorumla birlikte retweete düşürdüğünü belirtti. Aynı zamanda istenmeyen direkt mesajlarda ise herhangi bir artış yaşanmadığını da söyledi.

Suzanne Xie ayrıca şunları dile getirdi: “Farklı görüşler halen yorumla birlikte retweetle özelliğiyle paylaşılabiliyor ki bazen orijinal Tweetten daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşabiliyor. Birkaç kez yorumla birlikte yapılan retweetlerde orijinal Tweetten daha fazla beğeni ve görüntülenmeye rastladık hatta bazıların orijinal Tweeti atanın çok daha fazla takipçisi vardı.

Twitter’ın kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik geliştirmiş olduğu yeni özellikler, günümüz sosyal medya kullanımında pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor. Platformda yaşanabilecek taciz ve zorbalık olaylarının önüne geçmek için yeni özelliğin fayda sağlayabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Microsoft’tan Sonra Twitter da TikTok Uygulamasının ABD Operasyonlarını Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Twitter, Hükumet Hesapları ve Devlet Güdümlü Medya Hesaplarına Etiket Ekliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz