“Halo” serisinin oyun-severler tarafından merakla beklenen yeni oyunu Halo Infinite, yakın bir zamanda çıkışını gerçekleştirecekti. Ancak yapımcı firmadan, oyunun hayranlarını üzecek yeni bir haber geldi. Aktarılan detaylara göre; Halo Infinite oyununun çıkış tarihi, geliştirme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle ertelendi.

Halo serisine yeni eklenecek olan Halo Infinite, serinin hayranları tarafından merakla bekleniyordu. Tarihler 23 Temmuz 2020’yi gösterdiğinde oyun, “Xbox Games Showcase” etkinliğinde duyurulmuştu. Aynı etkinlikte, oyunun yaklaşık 8 dakikalık bir tanıtım videosu da oyun-severlerin beğenisine sunulmuştu.

Microsoft ise oyunun çıkış tarihini tahmini bir biçimde oyuncularla paylaşmıştı. Şirket, Halo Infinite’in Xbox’ın yeni oyun konsolu “Xbox Series X” ile beraber piyasaya sürüleceğini de açıklamıştı. Halo Infinite, bu yılın sonlarına doğru oyun platformlarındaki yerini alacaktı. Fakat “Halo” yetkilileri tarafından yapılan yeni açıklamaya göre; Halo Infinite, oyunun geliştirme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle ertelendi.

Halo Infinite oyununun geliştirici şirketi, ertelenme haberini yazılı bir açıklamayla duyurdu

Halo Infinite’ oyununun geliştirici şirketi olan ‘343 Industries’in başkanı Chris Lee, ertelenme haberini yazılı bir açıklamayla duyurdu. Chris Lee; yapmış olduğu açıklamada, oyunun ertelenme sebebinin bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ve oyunun geliştirme çalışmalarının devam etmesi olduğuna işaret etti. Lee tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bugün toplulukla önemli bir Halo Infinite geliştirme güncellemesi paylaşmak istiyorum. Ekibimizin, vizyonumuza uyan bir Halo oyun deneyimi sunmak için yeterli zamana sahip olmasını sağlamak üzere oyunun çıkış tarihini 2021’e erteleme kararı aldık.

Oyunu erteleme kararı, tüm yıl boyunca bizi etkileyen ve hala etkilemekte olan COVID’in de içinde bulunduğu geliştirme zorluklarına katkı sağlayan birçok nedenin bir sonucuydu. Geliştirme zorluklarına çözüm bulmaya ve muhteşem bir oyun yapmaya kendilerini adayan 343 Industries’teki ekibimizin yoğun çalışmalarına teşekkür etmek isterim. Ancak oyunu bu zamanda çıkarmak oyunun başarısı ve ekibimizin iyiliği için sürdürülebilir bir şey değil.

Bunun birçoğunuzu hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz ve biz de aynı duyguları yaşıyoruz. Topluluğun yıllar boyu gösterdiği tutku ve destek, muhteşem ve ilham vericiydi. Oyunumuzu, bu yaz topluluğumuzla birlikte oynamaktan daha fazla istediğimiz bir şey yoktu. Ek zaman, en tutkulu Halo oyununu hayranlarımızın beklediği kalitede çıkarmak için gereken önemli işleri bitirmemize de olanak sağlayacak.”

Halo Infinite Çıkış Tarihi ve Platformlar

Diğer yandan ‘Halo Infinite’ oyun geliştirmeleri, ‘343 Industries’ tarafından yapılmaya devam ediyor. Oyunun yayımcılığını ise ‘Xbox Game Studios’ üstleniyor. Birinci şahıs nişancı türünde olan oyunun, Halo serisinin 14. oyunu olduğu da biliniyor. ‘Halo Infinite‘ oyununun çıkış tarihi ise henüz net olarak bilinmiyor. Oyunun; Xbox Series X, Xbox One ve PC platformlarında çıkış yapacağı ifade ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

FIFA 21 Ultimate Team Moduna Özel Bir Tanıtım Videosu Yayınlandı

‘Assassin’s Creed Valhalla’ Oyununun Kadın Karakteri Eivor, Yeni Bir Fragmanda Gösterildi

Xbox Series X Oyunları İçin Etkinlik Tarihi Onaylandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz