İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

İş ilanlarına mobil uygulamalar aracılığıyla da başvurmak mümkün. O uygulamalardan biri de ‘İşin Olsun’. Adını mutlaka duyduğunuz İşin Olsun uygulamasını incelediğimiz haberimizle karşınızdayız. Peki; ‘İşin olsun nedir’?  ‘İşin olsun uygulaması nasıl kullanılır’? ‘İşin olsun uygulamasında nasıl CV oluşturulur’? ‘İşin olsun uygulaması hesap silme’.

Tekno Safari editörleri olarak mobil uygulamaları inceliyor, nasıl kullanacağınızı, ne işe yaradığını, avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte değerlendirerek sizler için anlatıyoruz. Bu haberimizde ise, İşin Olsun uygulamasına yer verdik. Peki; ‘İşin olsun nedir’? ‘İşin olsun uygulaması nasıl kullanılır’? ‘İşin olsun uygulamasında nasıl CV oluşturulur’? ‘İşin olsun uygulaması hesap silme’. Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası yazımızın devamında. 

İşin Olsun Nedir? 

İşin Olsun Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İşin Olsun kriterlerinize ve mesleğinize göre iş ilanlarına başvurabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Hem kısa süreli hem part time hem de tam zamanlı ilanları görebileceğiniz bu uygulama, kariyer.net’in sunduğu bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olan uygulamada, iş veren olarak yayınlamak istediğiniz ilanları da ücretsiz olarak verebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden firmalarla mesajlaşabildiğiniz gibi, iş tecrübesi, eğitim durumu, telefon numarası gibi kısa ve özet bilgilerle pratik bir CV oluşturarak ilanlara başvuruyorsunuz. İşin Olsun uygulamasının özelliklerinden biri de bazı ilanlarda firma tarafından aranmayı beklemek yerine firmayı siz arayabiliyorsunuz. Garson, sekreter, temizlik görevlisi, editör, sosyal medya uzmanı, aşçı, satış danışmanı olmak üzere daha pek çok kategoride iş aranabildiği bir uygulama olarak da karşımıza çıkıyor. İşte; ‘İşin olsun uygulaması nasıl kullanılır’? ‘İşin olsun uygulamasında nasıl CV oluşturulur’? ‘İşin olsun uygulaması hesap silme’.  

İşin Olsun Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Hem eleman arayanların hem iş arayanların kullandığı bu uygulamayı, ‘iş arıyorum’ seçeneğini kullanarak inceledik. Fotoğrafta gördüğünüz ekrandan ‘iş arıyorum’ yazan kutucuğa basıyorsunuz. 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Daha sonra ‘profil’ ifadesine dokunarak üye oluyorsunuz. Üyelik işlemleri için ad, soyad, adres, meslek, telefon numarası bilgilerinizi giriyor ve uygulamanın sözleşmelerini onaylıyorsunuz. Ayrıca fotoğrafınızı da ekleyebilirsiniz.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Telefonunuza SMS ile gelen kodu uygulamada giriyorsunuz böylece numaranızı onaylıyorsunuz.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Ardından altta gördüğünüz ‘iş ara’ seçeneğine geliyorsunuz ve iş aramaya başlıyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz arama alanına aradığınız mesleki pozisyonu yazabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma türü, evime yakın, acil ilan gibi çeşitli filtreleri kullanarak daha kısa yoldan iş ilanlarına bakabilirsiniz.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

‘İşlerim’ seçeneği başvurduğunuz ve kaydettiğiniz işlerin listelendiği yerdir.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

İlginizi çeken bir işi kaydetmek için ilanın yanında yer alan ‘yıldız’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

İlana başvurmak için ise altta gördüğünüz ‘başvur’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Bazı ilanlarda başvur yerine ‘firmayı ara’ yazısıyla karşılaşabilirsiniz. Böylece direk olarak firmayı arayabilir, ilana bu şekilde başvurabilirsiniz. ‘Mesajlarım’ seçeneğinde başvurduğunuz firmalardan gelen mesajları göreceksiniz. 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Ana sayfada sağ üstte gördüğünüz ‘bildirim’ ifadesine dokunduğunuzda ise başvurunuzu gören, profilinizi inceleyen ve sizi favorilerine ekleyen firmalardan gelen bildirimler yer alacak.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

‘Profil’ seçeneğinde bir de ayarlar yer alıyor. Bunun için, fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘ayarlar’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

Ayarlarda en çok kullanacağınız bildirim ayarları ve uygulamadan çıkış yapmak olacaktır. ‘Bildirim ayarları’ yazısında dokunduğunuzda e-posta, SMS ve bildirim almak istiyorsanız aktif istemiyorsanız da pasif olarak düzenleyebilirsiniz.  

İşin Olsun Uygulamasında Nasıl CV Oluşturulur? 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

İşin olsun uygulamasında iş aramaya başlamadan önce şirketlerin başvurularınızı değerlendirmesi için öncelikle bir cv oluşturmanız gerekiyor. Bunun için de profilinizden devam ediyorsunuz. Burada iş verenlere kendinizi tanıtabileceğiniz bir ön yazı niteliğinde özet bilginizi girebilirsiniz. Ayrıca yaşınızı, cinsiyetinizi, e-posta bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte iş tecrübenizi ve eğitim durumunuzu girmelisiniz. 

İşin Olsun Uygulaması Hesap Silme

İşin Olsun Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘Hesabını dondur, sil’ yazısına dokunduğunuzda, ‘hesabını sil’ kutucuğunu işaretleyerek kalıcı olarak silme işlemini başlatabilirsiniz.  

İşin Olsun Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hesabınızı neden silmek istediğinizi fotoğrafta gördüğünüz seçenekler arasından belirliyor ve kalıcı olarak hesabınızı siliyorsunuz. Fakat hesabınızın silinme işlemi 24 saat sürüyor. Bu süreden sonra uygulamaya tekrar giriş yapabilmeniz için yeni bir hesap açmanız gerekiyor.  

İşin Olsun uygulaması hem pratik hem de ilan bakımından aktif bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Elbette kariyer vb. iş ilanlarının yer aldığı siteler gibi profesyonel ve geniş kitlelerin kullandığı bir ortam değil. Ayrıca daha orta ve küçük ölçekte şirketlerin iş ilanları yer alıyor. Bir yandan iş ilanlarına başvurma sürecini pratikleştirdiği için kullanıcılar tarafından beğenilen diğer yandan ise CV’ye eklenen az bilgiler nedeniyle tercih edilmeyen bir uygulama olduğunu görüyoruz. Kendi deneyimimizi belirtecek olursak, uygulamayı incelediğimiz süre boyunca çeşitli ilanlara başvurduk ve çok kısa sürede bu firmalar tarafından profilimizin, başvurumuzun incelendiği bildirimini aldık. Dolayısıyla bu durumun, İşin Olsun uygulamasının bir avantajı olduğunu ekleyebiliriz. Çünkü; çeşitli sitelerden yapılan başvuruların bu kadar kısa sürede incelendiğini ve görüldüğünü söyleyemeyiz. Fakat, uzun süredir uygulamayı kullanmasına rağmen henüz iş bulamadığını ifade eden kullanıcı yorumları da mevcut.  

İşin Olsun uygulamasını Play Store ve Apple Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

Google, Tüm Android Telefonlara Kalp Atış ve Nefes Alış Hızı Ölçme Özelliği Ekliyor

Apple Analisti: “Apple Car ‘ın Direksiyon ile Gelmesini Beklemeyin”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz