Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalSürpriz Finaliyle Ters Köşe Yapan Filmler

Sürpriz Finaliyle Ters Köşe Yapan Filmler

Tekno Safari editörleri olarak bu haberimizde sürpriz finalleri seven film tutkunları için izlediklerinde ters köşe olabilecekleri bir liste hazırladık. İşte; ‘Sürpriz finaliyle ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz finaliyle şaşırtan en iyi filmler’. ‘Ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz sonuyla şaşırtan filmler’.  

Sürpriz sonuyla şaşırtacak 10 film haberimizde. İşte; ‘Sürpriz finaliyle şaşırtan filmler’. ‘Sürpriz finaliyle ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz finaliyle şaşırtan en iyi filmler’. ‘Ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz sonuyla şaşırtan filmler’.

Sürpriz Finaliyle Ters Köşe Yapan Filmler

Sürpriz Sonuyla Şaşırtan En İyi Filmler

‘Sürpriz finaliyle şaşırtan filmler’. ‘Sürpriz finaliyle ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz finaliyle şaşırtan en iyi filmler’. ‘Ters köşe yapan filmler’. ‘Sürpriz sonuyla şaşırtan filmler’ tüm detaylarıyla haberimizin devamında. 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler
  • Shutter Islans 
  • Fight Club 
  • The Prestige 
  • Arrival 
  • Se7en 
  • The Sixth Sense 
  • Oldboy 
  • Orhpan 
  • El Cuerpo 
  • Incendies 
Shutter Island 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Sürpriz finaliyle ters köşe yapan filmler listemize ilk sırada Dennis Lehanenin romanından uyarlanan Shutter Island’ ile başlıyoruz. Kimilerinin birden fazla izlediği filmlerden olan Shutter Island’ın başrolünde Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams gibi duayen isimler yer alıyor. 2010 yapımı olan bu filmde Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı iki polis memuru Shutter Island isimli bölgede olan Ashecliffe Hastanesine gelerek Rachel Solando adlı kaybolan hastayı aramaya başlarlar. Karanlık, yağmurlu ve oldukça karışık bir atmosferde ilerleyen filmde doktorların ve hasta bakıcıların tuhaf davranışları polisleri şüphelendirmeye başlar ve hastalar üzerinde bazı deneyler yaptıkları sonucuna varırlar. Bunu ortaya çıkarmak için girdikleri mücadelede ise son hiç de beklediğimiz gibi değildir.  

Fight Club 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Chuck Palahniuk tarafından yazılan ve Türkçe adı Dövüş Kulübü olan ‘Fight Club’ sürpriz sonuyla hafızalardan hiç çıkmayacak ve bir kült haline gelen filmlerden. Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter gibi sinema dünyasının gözde oyuncularının başrolde olması da filmi önemli kılan noktalardan biri. Filmde sıradan bir hayat yaşan sigorta memuru Jack uykusuzluk hastalığı yaşamaktadır. Psikolojik bunalımlarından kurtulmak için grup terapilerine katılır ve burada Marla adında bir kadınla tanışır. Daha sonra Tyler Durden ile tanışan Jack’in hayatı bambaşka bir yöne doğru gitmeye başlar.  

The Prestige 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Ters köşe yapan filmler arasına adını yazdıran ‘The Prestige’ 19’uncu yüz yılda geçmektedir. Sihirbazların gizemli bulundukları bu dönemde Robert Angier ve Alfred Borden adlı iki sihirbaz ise şöhret olmaya doğru gidiyordur. Robert’ın eşi bir gösteri sırasında ölünce bundan Borden’ı sorumlu tutar ve aralarındaki düşmanlık başlar. Film, bu iki sihirbazın birbirini alt etmesini konu alıyor. 

Arrival 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Sürpriz finaliyle ters köşe yapan filmler arasında olan ‘Arrival’ uzaylıların dünyaya geldiği klasik filmlerden çok daha başka bir hikâye sunuyor. Ordu dil bilimcisi Dr. Louise Banks’ın hikâyesini anlatan filmde bir gün uzay gemileri dünyaya iniş yapar. İnsanların daha önce hiç duymadığı bir dille haberleşen uzaylılarla iletişim kurulmaya ve neden dünyaya geldikleri anlaşılmaya çalışılır. Diğer yandan ordunun isteği ise uzaylılara saldırmaktır. Fakat filmin ilerleyen dakikalarında uzaylıların saldırıdan ziyade çok daha farklı bir amaçla geldiğini öğreniyor, bununla birlikte zaman kavramını yitiriyorsunuz.  

Se7en 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Brad Pitt, Morgan Freeman ve Kevin Spacey’in oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘Se7en’ sürpriz sonuyla yürekleri ağıza getiriyor diyebiliriz. 1995 yapımı olan bu filmde iki dedektif işlediği suçları Hristiyanlık’ın 7 Ölümcül Günahı’na bağlayan bir seri katili aramasını konu alıyor. Filmde katili bulmak bir o kadar zorken çarpıcı finaliyle de klasiklere adını yazdırıyor. 

The Sixth Sense 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

The Sixth Sense’ ölüleri görebilen, onlarla konuşabildiğini söyleyen aynı zamanda içine kapanık bir çocuğun ve ona destek olmak için uğraşan bir Psikolog’un hikâyesini konu alıyor. Birkaç kanıttan sonra çocuğun ölüleri gördüğüne inanan Psikolog onlarla konuşmasını söyler. Ölülerle konuşmaya başlayan ve bu duruma alışan çocuk neden ona göründüklerinin cevabını bulmaya başlar. Fakat filmin sonunda Psikolg’la ilgili olarak hiç tahmin edemeyeceğimiz bir gerçeği öğreniriz. 

Oldboy 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

İntikam türünde en iyi yapımlardan biri olan, müziğiyle de hafızalarımızda yer eden ve muhteşem sonuyla izleyiciyi hiç beklemediği yerden vuran ‘Oldboy’ kült filmlerden de biridir. Kızının doğum gününü kutlamak için yanına gidecek olan sorumsuz bir babanın aniden kaçırılması ve yalnızca yatak, televizyon olan bir odada tutulması ile başlayan hikâye öyle bir sonla biter ki kime hak vereceğinizi şaşırırsınız.  

Orphan 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Korku türünde klasiklerden biri olan ‘Orphan’da bir ailenin kız çocuğunu evlat edinmesiyle olaylar gelişir. Ailesi olmadığı ve yurtta büyüdüğü için çeşitli problemleri olduğunu zannettiğimiz çocukla ilgili ilerleyen dakikalarda bambaşka bir gerçek öğreniriz. 

El Cuerpo 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Daha önce İspanya yapımı bir film izlemediyseniz ‘El Cuerpo’ ile başlangıç yapabilirsiniz. Gizem ve gerilim türünde en iyilerinden biri olan film, öldüğü günün gecesinde morgda kaybolan bir kadın cesedinin arkasından yaşanan gelişmeleri aktarıyor. Ölümü de bir sır perdesi olan bu kadının davasında ilk olarak sevgilisinden şüphelenilir. Fakat katil akıllara gelmeyecek bir yerden çıkar. 

Incendies 

Sürpriz Finaliyle Şaşırtan En İyi Filmler

Kanada, Fransa ortak yapımı olan ve daha çok İçimdeki Yangın adıyla bilinen ‘Incendies’ köklerini araştırmak için Orta Doğu’ya giden ikiz kardeşin uzun araştırmalarla birlikte annelerinin geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor. Çocukların annelerinin hayatını öğrenmelerinin ardından hikâye bitti diyorsunuz fakat finalinde çok daha büyük bir sürprizle karşılaşıyorsunuz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Dijital Platformlardan İzleyebileceğiniz Film Önerileri

Netflix Türkiye Nisan Ayında Platforma Eklenecek Yeni Dizi ve Filmleri Açıkladı

Netflix Türkiye Nisan Ayında Platforma Eklenecek Yeni Dizi ve Filmleri Açıkladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR