Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaHaberXiaomi, Yeni Logo ve Kurumsal Kimliğini Tanıttı

Xiaomi, Yeni Logo ve Kurumsal Kimliğini Tanıttı

Düzenlediği ‘Mega Launch’ etkinliğinde katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu ile birlikte dikkat çeken pek çok diğer ürünü de tanıtan Xiaomi, lansmanda ayrıca yeni logo ve kurumsal kimliğini de görücüye çıkardı.

Xiaomi, organik felsefeyi “Canlı” tasarım konseptiyle birleştiren yenilenmiş yeni kurumsal görsel kimliğini tanıttı. Xiaomi, yeni marka kimliği ve logo ile premium pazardaki yerini daha da güçlendirmek istiyor. Ayrıca yeni dinamik logoyla hedef kitlesi arasındaki marka bilinirliğini daha da artırmak istiyor.

Yeni Xiaomi logosu Kenya HARA tarafından tasarlandı

Xiaomi’nin yeni logosunu dünyaca ünlü tasarımcı Musashino Güzel Sanatlar Üniversitesi Profesörü ve Nippon Tasarım Merkezi (NDC) Başkanı Kenya HARA tasarladı. Yeniden tasarlanan “MI” tipografisinin yanı sıra daha önce kare şeklinde olan logo, kenarları yuvarlatılarak ve yumuşatılarak estetik açıdan çok daha hoş bir hale getirildi. Logoda Xiaomi’nin canlılığını ve gençliğini ifade eden turuncu renk de korundu. Tamamlayıcı renk olarak üst düzey ürünlere uygun bir şekilde siyah ve gümüş renkleri de logoda ayrıca kullanılacak.

Kenya HARA, Xiaomi logosunu tasarlarken matematiksel “süper elips” formülünü kullandı. Tasarımcı, formüldeki çeşitli değişkenleri ayarlayarak kare ile daire arasındaki sonsuz seçenekler arasından görsel olarak en optimal dinamiği elde etti. N=3 kullanılarak kare ile daire arasındaki mükemmel denge sağlandı ve “Canlılığın” temel yönlerini simgeleyen yeni Xiaomi logosu ortaya çıktı. Dik açılı nesnelere göre daha çevik bir şekil olan daire, Xiaomi’nin esnekliğini, canlılığını ve ilerleme isteğini mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

Felsefi düşünceyle şekillenen yeni tasarım 

Kenya HARA, Xiaomi’nin yenilikçi teknolojilerinin insanlara kolaylık sağladığına, yaşamlarını en iyi şekilde kontrol etme yeteneği sunduğuna ve çevredeki tüm değişikliklere uyum sağlayabileceğine inanarak tasarım konsepti olarak “Canlılığı” önerdi. Teknolojinin insanların hayatına canlılık katması ve insanların yaşamlarına yönelik ihtiyaçları karşılamasından esinlenerek Xiaomi’nin felsefesini görsel açıdan markaya hayat dolu bir mesaj verecek bir logo şeklinde tasarladı.

Yeni logo yerleşimi, “Canlılığı” hissettiren bir logo

Xiaomi, geçmişteki logo kullanımıyla ilgili geleneksel kurallarını bozarak ilk defa yeni bir dinamik logo formatını benimsiyor. Karenin dört köşesine sabitlenmeyerek içeriğe uyum sağlayarak en uygun konuma yerleştiriliyor. Yeni dinamik logo, felsefi düşünceyi daha da benimseyerek gerçekten “Canlı” bir hale geliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Katlanabilir İlk Telefonunu Tanıttı: Mi Mix Fold, Dünyanın Sıvı Lensli İlk Telefonu!

Xiaomi, 3 Farklı Cihazı Aynı Anda Kablosuz Şarj Eden Yeni Şarj Cihazını Tanıttı

Xiaomi Türkiye Fabrikası Açıldı! | Xiaomi Telefonlar Ucuzlayacak Mı?:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR