Tesla Yeni Patent
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, otomobilin iç gövdesini oturma odasına çeviren yeni bir patent aldı. Patenti alınan teknolojinin, otomobillerde ön koltukların arkaya dönmesini mümkün kıldığı görüldü. Patentin açıklama metninde ise konsept tasarımın binek otomobil, spor otomobil, kamyon ve minivanda kullanılabileceğine işaret edildi.  

Elon Musk liderliğindeki ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, otomobilin iç gövdesini oturma odasına çevirmeyi mümkün kılan yeni bir patent aldı. Patenti alınan teknolojinin ve araç konseptinin, otomobillerde ön koltukların arkaya dönmesini mümkün kıldığı görüldü. Araçta ayrıca, koltukların dönebileceği bir alan açmak için direksiyon panelinin otomobilin ortasına kaydırılabileceği kaydedildi. Patentin açıklama metninde ise konsept tasarımın binek otomobil, spor otomobil, kamyon ve minivanda kullanılabileceğine işaret edildi.  

Tesla ayrıca, patent dosyasında söz konusu teknolojinin yüzde 100 otonom araçlarda kullanılmayacağını belirtti. Bu nedenle; patenti alınan konseptin, araç seyir halindeyken kullanılamayacağı tahmin edildi. Şirketin; bu tip bir konsepti, park halindeki araçlarda kullanılmak üzere geliştirmiş olabileceği dile getirildi.  

Tesla, aldığı patent ile elektrikli otomobillerindeki gelecek vizyonunu da ortaya koymuş oldu

Tesla Patent

Diğer yandan; Tesla, aldığı patent ile elektrikli otomobillerindeki gelecek vizyonunu da ortaya koymuş oldu. Patenti alınan konsept tasarım, birçok kişi tarafından elektrikli otomobiller ve otonom araçların ileride evrilebileceği versiyon ile ilgili fikir veren bir gelişme olarak görüldü. Ön koltukların arkaya dönük olduğu bir otomobil tasarımı ve konsepti, daha önce de birçok kez teknoloji dünyasında boy göstermişti. Fakat Tesla tarafından geliştirilen konsept, kullanıcıya opsiyon sunuyor olması açısından farklılık yarattı. Sürücülerin, bu tip bir tasarıma sahip bir otomobili istediklerinde standart bir araç haline getirebileceği veya tercihlerine bağlı olarak fütürist bir çözüme geçiş yapabilecekleri ifade edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mercedes Benz Sesli Asistanı, Tesla Sorusuna Şaşırtıcı Bir Yanıt Verdi!

Tesla, Bitcoin’den 101 Milyon Dolar Kâr Elde Etti

Tesla, Otopilot Modunda Kaza Yaptı: İki Kişi Hayatını Kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz