Musixen Hesap Ayarları

Pandemi nedeniyle eğlence sektörü de bir süredir dijitaldeki yerini aldı. Mekanlar kapanınca konserler ve performanslar izleyicisiyle online ortamda buluşmaya başladı.  Bu ortamı sunan mobil uygulamalar da kendisini gösterdi. Biz de Tekno Safari editörleri olarak sizler için, 2020 yılı itibariyle hayatımıza giren ve online canlı performans uygulamalarından biri olan Musixen’i inceledik. Musixen nedir? Musixen nasıl kullanılır? Musixen ne işe yarar? 

Pek çok sektörü etkileyen pandemiden sanatçılarda payını aldı. Ünlü müzisyenlerden, sokak sanatçılarına kadar herkes, seyircisiyle bir araya gelemeyince ekonomik olarak zor şartlara maruz kaldı. İşte bu noktada online konserlerle tanıştık. Özellikle de, sanatçıların hem performanslarını gerçekleştirebilecekleri hem de bundan gelir elde edebilecekleri bir uygulama olarak Musixen adından söz ettirdi. Biz de bu haberimizde Musixen uygulamasının nasıl kullanılacağını adım adım sizlere anlattık. İşte Musixen nasıl kullanılır’ ? Musixen nedir’ ? Musixen ne işe yarar’ ? Musixen uygulamasında canlı yayın nasıl izlenir’? 

Musixen Nedir?  

Musixen Nasıl Kullanılır?

Musixen; sevdiğiniz müzisyenleri, grupları tek bir noktadan bulmanıza yardımcı olan canlı müzik platformudur. Pop, slow, akustik, arabesk, rock, elektronik, türk sanat müziği, halk müziği gibi sevdiğiniz türden müzikleri partilerinizde, etkinliklerinizde veya sevdiklerinizle canlı paylaşabildiğiniz bir platform olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Bu uygulamada, bir müzisyenle anlaşarak etkinliklerinize davet edebilir, onların canlı yayınlarını takip edebilir, dilediğiniz tarzda canlı müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz bir müzisyenin canlı performanslarını, albüm kayıtlarını uygulamada bulabilir, sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü bu dönemde evde canınız sıkıldığı takdirde online müzik dinleyebilirsiniz. Peki Musixen Nasıl Kullanılır? Detaylar haberimizde.. 

Musixen Nasıl Kullanılır?

Musixen Hesap Ayarları

Öncelikle Musixen uygulamasında ‘Hesap oluştur’ seçeneğine geliyorsunuz.  

Musixen Hesap Ayarları

Daha sonra, ‘ad, soyad, e-posta ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz. Ardından ‘mesafeli satış sözleşmesini okudum’ kutucuğuna dokunuyorsunuz.  

Musixen Hesap Ayarları

Uygulamaya giriş yaptığınızda ana sayfanızın en üst kısmında yaptıkları müzik türlerine göre müzisyen tanıtımlarını göreceksiniz. Müzisyenlerden birine dokunduğunuzda onu takip edebilir, planlı yayınlarını görebilir, instagram ve youtube hesaplarına ulaşabilirsiniz. 

Musixen Hesap Ayarları

Hemen altında ise müzisyenlerin performanslarını kısa hikayeler halinde göreceksiniz. Ardından sırasıyla ‘yaklaşan etkinlikler’, ‘popüler yayınlar’, ‘son yayınlar’, ‘geçmiş yayınlar’, ‘müzisyenler’, seçenekleri karşınıza çıkıyor. İsterseniz ücretsiz etkinliklere katılarak özellikle de hafta sonu yasaklarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Musixen Hesap Ayarları

Uygulamada aşağıda ise ‘etkinlik’, ‘izle’, ‘paketler’ ve ‘hesabım’ sekmelerini göreceksiniz. 

Musixen Hesap Ayarları

Etkinlik seçeneğine dokunduğunuzda tarih ve saatleriyle birlikte size gerçekleşecek etkinliklerin bilgisi veriliyor. İzle seçeneğine geldiğinizde var olan canlı yayınlara katılabiliyorsunuz.  

Musixen Hesap Ayarları

Etkinlikler seçeneğinden de canlı yayınlara katılabilirsiniz. Bunun için etkinliğin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır ve eğer o etkinliğin belirtilen saati geldiyse direk karşınıza canlı yayın ekranı gelecektir. Bununla birlikte canlı yayınlara mesaj atabilir, paylaşabilir ve istek gönderebilirsiniz.  

Musixen Hesap Ayarları

Canlı yayında aşağıda gördüğünüz şampanya, alkış, tabak kırmak gibi yöntemlerle bağışta bulunabiliyorsunuz. Bunları elbette ücret karşılığında yapabiliyorsunuz. Bu bağışların ise yüzde 35’i sanatçılara gidiyor. 

Musixen Hesap Ayarları

Paketler seçeneği, uygulamada satın alabileceğiniz 6 farklı elmas paketi ve ücretleri konusunda bilgilendiriyor. Bu paketlerden satın alarak canlı yayında müzisyenlere hediye olarak gönderebiliyorsunuz. 

Musixen Hesap Ayarları 

Musixen Nasıl Kullanılır?

‘Hesabım’ seçeneğinden tahmin edeceğiniz gibi kullanıcı profilinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Profilinizde isminizin yanında yer alan kutucuğa dokunduğunuzda fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz. 

Musixen Nasıl Kullanılır?Bunun dışında dinleyici, müzisyen, ve mekan seçeneklerini göreceksiniz. Biz bu haberimizi dinleyici profilini inceleyerek hazırladık. Uygulamada müzisyen profilinde olmanız için ise videonuzu yollayıp başvuru yapmanız gerekiyor. Müzisyen olarak başvuru için de profilde ki ‘müzisyen’ seçeneğine dokunuyor ve karşınıza çıkan ekranda ‘Regıster’ seçeneğine gelerek başvuru formuna bilgilerinizi giriyorsunuz. Musixen, performansı değerlendirdikten sonra olumlu ise kullanıcıyla, canlı yayın yapabileceği bir link paylaşıyor. 

Musixen Nasıl Kullanılır?

Yine profilinizde sağ üstte gördüğünüz ‘ayarlar’ simgesine geldiğinizde hesap detaylarınızı buradan güncelleyebilir ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz.  

Musixen Nasıl Kullanılır?

Ayarların yanında göreceğiniz cüzdan simgesine dokunduğunuzda ise yüklediğiniz paket bakiye ve harcamalarınızın bilgisini alacaksınız.  

Musixen uygulamasını incelerken beğendiğim özellikleri arasında; sevdiğiniz müzisyenleri takip etmek ve online olarak izlemenin yanı sıra aynı zamanda yeteneğine güvenen müzisyenlere de keşfedilme imkanı sunması. Bu sayede kullanıcılar da yeni yetenekleri ve isimleri dinleyebiliyor. Ayrıca müzisyenler uygulamada yer alan performanslarıyla maddi kazançlar da elde edebiliyor. Kısaca, bir canlı performans platformu özelliği sunması Musixen’i farklı kılıyor diyebiliriz. Ücretsiz etkinliklerin yanı sıra sanatçılar, bilet belirleyerek de gelir elde edebiliyorlar.  

Musixen, sunduğu avantajlarla birlikte bazı eksikleri de taşıyor. Öncelikle canlı yayınlarını izlediğiniz müzisyenler hakkında ekranda bir bilgi yer almıyor. Bir kullanıcı olarak canlı yayını izleyip beğendiğim müzisyenin profil sayfasına ulaşabileceğim, takibe alabileceğim veya kendisiyle ilgili bir profil bilgisi görmek isterdim.  

Musixen uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Spotify Günlük ve Haftalık Abonelik Paketleri Sunmaya Başladı

TikTok 2020’nin En İyileri Listesini Açıkladı

OnePlus 9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz