TikTok Parlayan Yıldızlar İlk 20

‘Avrupa Müzik’ ile bir araya gelerek gelecek vadeden kullanıcıları için bir müzik yarışması düzenleyen TikTok, ‘Parlayan Yıldızlar’ yarışmasının ilk 20 finalistini açıkladı. En iyi 20 finalistin, ‘TikTok Live’ üzerinden yapılacak özel yılbaşı gecesi şovunda konuk olarak yer alma fırsatı bulacağı ifade edildi. İlk 50 finalisti ise özel hediyelerin beklediği belirtildi.  

‘Avrupa Müzik’ ile bir araya gelerek gelecek vadeden kullanıcıları için bir müzik yarışması düzenleyen TikTok, 2-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdiği ‘Parlayan Yıldızlar’ yarışmasının ilk 20 finalistinin belli olduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; popüler kısa video platformu, ‘Parlayan Yıldızlar’ kampanyasıyla müziğin yeni yeteneklerini keşfetmek için kullanıcılarını müzikal performanslarını sergilemeye davet etti. Yarışmaya kayıt yaptıran yarışmacılar, özgün müzik eserlerini seslendirdikleri kısa bir video gönderdi.  

Videoları yapımcı ve DJ Serdar Ayyıldız, müzik sanatçısı Hakan Menguç, müzik grubu Sufleband, rap şarkıcısı Tepki, ünlü şarkıcılar Aydilge Sarp, Özgün Uğurlu, Gökcan Sanliman ve müzik yapımcısı, besteci ve söz yazarı Tarık İster’den oluşan bir jüri heyeti değerlendirdi. En iyi 20 finalistin, ‘TikTok Live’ üzerinden yapılacak özel yılbaşı gecesi şovunda konuk olarak yer alma fırsatı bulacağı ifade edildi. İlk 50 finalisti ise özel hediyelerin beklediği belirtildi.  

Diğer yandan TikTok; müziğe yeni başlayanlar da dahil olmak üzere birçok müzisyenin, eserlerini paylaşmak ve kitlelere ulaşmak için TikTok’taki potansiyeli gördüğüne işaret etti. Türkiye’de son zamanlarda dikkat çeken Ceren Cennet, Ece Mumay, Fatih Bulut ve Kimbureyhan’ınTikTok üzerinden popüler olan müzisyenlerden yalnızca birkaçı olduğu belirtildi. Ayrıca TikTok için müziğin, yetenek kampanyalarından daha önemli bir rol oynadığı dile getirildi. Kullanıcıların; sadece yarışmaya katılmak için değil kısa video formatında eğlenceli içerikler oluşturmak, keşfetmek ve paylaşmak için de müzikal yeteneklerini sergilediklerinin de altı çizildi. 

İşte TikTok ‘Parlayan Yıldızlar’ yarışmasının finalistleri! 

TikTok Parlayan Yıldızlar Finalistleri

TikTok ve ‘Avrupa Müzik’ tarafından düzenlenen ‘Parlayan Yıldızlar’ yarışmasının finalistleri ise şu şekilde: 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, TikTok Benzeri Uygulaması Collab’ı Hizmete Açtı

TikTok, Samsung Televizyonlara Entegre Ediliyor

TikTok 2020’nin En İyileri Listesini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz