YouTube Oyun

YouTube, 2020 yılı için ‘Oyun’ kategorisine ilişkin verileri açıkladı. Aktarılan detaylara göre; YouTube ‘Oyun’ kategorisindeki videolar, geçen yıl 100 milyar saat izlenmeye ulaştı. Bununla birlikte ‘Minecraft’, 2020 yılında toplamda 201 milyar izlenme ile videoları en çok izlenen oyun oldu.  

YouTube, 2020 yılı için ‘Oyun’ kategorisine ilişkin verileri açıkladığı bir video paylaştı. Geçen yıl dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, birçok ülkede sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları yapılmasına sebep oldu. Bu nedenle, görüntülü görüşme programları ve oyunlara yönelik ilgi de ciddi oranda artış gösterdi. Söz konusu ilgiden, YouTube’un ‘Oyun’ kategorisinin de nasibini aldığı görüldü. Aktarılan detaylara göre; YouTube ‘Oyun’ kategorisindeki videolar, geçen yıl toplam 100 milyar saat izlenmeye ulaştı. Sosyal medya devi; 2020’nin, YouTube ‘Oyun’ kategorisi için bugüne kadarki en büyük yıl olduğuna işaret etti.  

Bununla birlikte; ‘Oyun’ kategorisinde içerik üreten 80 binden fazla kanalın, 2020’de 100 bin aboneye ulaştığı belirtildi. Yine 2020 yılı içerisinde; binden fazla kanalın 5 milyon aboneye, 350’den fazla kanalın ise 10 milyon aboneye ulaşmayı başardığı dile getirildi. Şirket ayrıca, 2020 boyunca saat bazında en çok izlenen oyunları da açıkladı. Buna göre; ‘Minecraft’, 201 milyar izlenmeyle videoları en çok izlenen oyun oldu. Listede ‘Minecraft’ı; 75 milyar izlenmeyle ‘Roblox’, 72 milyar izlenmeyle ‘Garena Free Fire’, 70 milyar izlenmeyle ‘GTA 5’ ve 67 milyar izlenmeyle ‘Fortnite’ takip etti. 

YouTube ‘Oyun’ kategorisi ile ilgili 2020 verileri, en çok canlı izlenen oyunları da ortaya koydu 

YouTube Oyun Kategorisi Verileri 2020

YouTube ‘Oyun’ kategorisi ile ilgili 2020 verileri, en çok canlı izlenen oyunları da ortaya koydu. Paylaşılan detaylara göre; ‘Minecraft’, ‘Garena Free Fire’, ‘Fortnite’, ‘GTA 5’ ve ‘PUBG Mobile’, geçen yılın en çok canlı izlenen oyunları oldu. Canlı oyun kategorisinde, önceki kategoriden farklı olarak ‘PUBG Mobile’ın da yer alması ise dikkat çekti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube’da Yapay Zeka ile Hiç Bitmeyen Gitar Solosu Oluşturuldu

2020’de YouTube Türkiye’de En Fazla İzlenen Videolar Açıklandı

YouTube, 2020 Yılında En Popüler Olan 10 Video İçeriğini Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz