TikTok kullanmayı sevenler için alternatif bir platform olan Likee uygulamasıyla karşınızdayız. Uygulamayı kullanarak tüm özelliklerini sizler için tek tek anlattık. İşte; ‘Likee nasıl kullanılır’? ‘Likee canlı yayın nasıl yapılır’? ‘Likee videoya müzik nasıl eklenir’? ‘Likee hesap silme işlemleri’. 

Tekno Safari editörleri olarak bu kez telefonumuza Likee uygulamasını indirerek tüm özelliklerini inceledik. İşte uygulamaya dair tüm detayları öğreneceğiniz haberimizle karşınızdayız. ‘Likee nasıl kullanılır’? Likee canlı yayın nasıl yapılır’?Likee video müzik nasıl eklenir’? Likee hesap silme işlemleri’. 

Likee Nasıl Kullanılır? 

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazınıza indirdiğiniz ‘Likee’ uygulamasını açtığınızda öncelikle giriş yapmanız için sol üstte gördüğünüz ‘profil’ simgesine geliyorsunuz. 

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Google, Facebook gibi hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz gibi ‘hızlı kaydol’ yazısına dokunarak da uygulamaya kayıt olabilirsiniz. Fakat uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için hesabınızla kaydolmanız gerekiyor. Hızlı kaydol seçeneğiyle giriş yaptığınız takdirde yine Likee uygulamasına giriş yapabilirsiniz ama video, canlı yayın gibi özellikleri kullanamaz, yalnızca başkalarının videolarını, yayınlarını izleyebilirsiniz. Kısacası asıl kimliğinizle giriş yapmanız gerekiyor ve böylece Likee uygulaması kimliğinizi doğrulayacak kullanım özelliklerini size açacaktır. Ben Google hesabımla giriş yapmayı seçiyorum ve fotoğraf, konum, ses, video, telefon gibi bilgilerime erişim izinlerini onaylıyorum. 

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 

Ardından karşınıza çıkan ipucu notlarını sağ üstte bulunan ‘atla’ yazısına dokunarak ilerleyebilirsiniz.  

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İpucu notlarını da atladığınızda karşınıza öneri olarak 10 Likee kullanıcısı çıkacaktır. Bu kullanıcıları takip etmek istemeseniz bile altta yer alan ‘başlat’ yazısına dokunduğunuzda otomatik olarak takip etmiş olacaksınız. Zaten daha önce bahsettiğimiz gibi Likee, Tiktok uygulamasına benzediği için en önemli amaç da takip etmek, takipçi toplamak ve videolar keşfedip, kendi videolarınızı da başka insanlara ulaştırabilmektir. Dolayısıyla uygulamanın girişinde önerilen kullanıcıları otomatik olarak takip etme durumu sizi rahatsız etmesin.  

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sol altta okla gösterdiğimiz simgeye dokunduğunuzda ana sayfada olacaksınız ve buradan videolar keşfedebilirsiniz. 

Likee Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 

Likee Nasıl Kullanılır?

Altta bulunan ‘LIVE’ yazısına dokunduğunuzda canlı yayın başlatabilir, video çekebilir, çeşitli kategorilerde supermix çekimler yapabilir, sihir seçeneğiyle videolarınız için filtre veya konsept belirleyebilirsiniz. Bunları aşağıda kırmızı kutu içine aldığımız seçeneklerden yapabiliyorsunuz.   

Likee Nasıl Kullanılır?

Canlı yayınlarınızı solo yani tek başınıza yayın gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte çoklu konuk, oyun ve eşleştir seçeneklerini kullanarak yayın yapabilirsiniz. 

Likee Nasıl Kullanılır?

Çoklu konuk seçeneği tahmin ettiğiniz gibi başkalarıyla gerçekleştirdiğiniz canlı yayını ifade ediyor. Oyun seçeneğine geldiğinizde ‘bir oyun seç’ yazısına dokunuyor ve karşınıza çıkan seçenekler arasından seçtiğiniz oyunla ilgili olarak canlı yayın açıyorsunuz. 

Likee Nasıl Kullanılır?

Eşleştir seçeneğine geldiğinizde ise rastgele biriyle eşleştiriliyor ve canlı yayın başlatabiliyorsunuz 

Likee Video Müzik Nasıl Eklenir? 

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Şimdi gelelim Likee uygulamasıyla video çekmeye. Video yazısına dokunduğunuzda solda etiket yazısını göreceksiniz. Buraya geldiğinizde karşınıza çeşitli filtreler ve müzik sihirbazı çıkacaktır. Efekt seçebilir müzik sihirbazıyla bir müzik seçerek videonuzu çekebilirsiniz. Yan tarafta gördüğünüz simgeler aracılığıyla videonuzun süresini, hızını, filtresini, ekranın oranını, ayarlayabilir kendinize efektler ekleyebilirsiniz. Üstte gördüğünüz ‘müzik seçin’ yazısına dokunduğunuzda ise yerli ve yabancı pek çok müzik ekleyebilirsiniz. 

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Supermix seçeneğine geldiğinizde üstte gördüğünüz gibi lovecool, festival olmak üzere pek çok kategoride konseptlerden videonuzu oluşturabiliyorsunuz.  

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Örneğin; buradaki seçtiğim filtrelerden birisinin üzerine dokunuyorum ve karşıma ‘oluşturmaya başla’ yazısı çıkıyor. Bu kutucuğa dokunduğumda ise galerimden 3 tane fotoğraf veya video seçmem gerekiyor ve seçtiğim filtre konseptinde video oluşturuluyor.

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?  

Yan tarafta yer alan simgeler aracılığıyla da bu videonuza yeni müzik ekleyebilir bununla birlikte filtre, alt yazı, kapak ekleyebilir ve renk parlaklığını açık, koyu olmak üzere iyileştirebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz dokunma sihirli ve efekt karışımı seçenekleriyle de videonuza değişik efektlerle daha keyifli bir hale getirebiliyorsunuz.  

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Sihir kategorisinde de yine pek çok efekt yer alıyor. Altta gördüğünüz ‘arama’ simgesiyle bir etiket veya kişi arayabilirsiniz. 

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Sağ üstte gördüğünüz ‘bildirim’ simgesine dokunduğunuzda mesajlarınız ve bildirimleriniz görüntülenecektir.  

Likee Canlı Yayın Nasıl Başlatılır?

Yine fotoğrafta gösterdiğimiz ‘profil’ simgesine dokunduğunuzda takip ettikleriniz, hayranlarınız ve seviyenizi göreceksiniz. Bununla birlikte yayınlarınız, anlarınız, canlı yayınlarınız, seviyenizi görebilecek ayarlarınızı burada yer alan ayarlar seçeneğiyle yapabileceksiniz. Aynı zamanda ebeveyn kontrolünü de etkinleştirebilirsiniz.  

Likee Hesap Silme İşlemleri 

Likee Nasıl Kullanılır?

Likee uygulamasında ebeveyn kontrolünü etkinleştirdiğinizde uygulamanın bazı özellikleri devre dışı bırakılacak, her içeriği göremeyeceksiniz. Bir şifre belirleyerek etkinleştirdiğiniz ebeveyn kontrolünü yine aynı şifreyle devre dışı bırakabiliyorsunuz.  

Likee Nasıl Kullanılır?

Yine profilinizden ulaşabildiğiniz ayarlar seçeneğiyle hesap, bildirim, gizlilik ayarlarınızı güncelleyebilir, engellediklerinizi görebilir, hesabınızı değiştirebilir ve çıkış yapabilirsiniz. Hesabınızı silmek isterseniz de yine ayarlar seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Hesabınızı silme işleminizi onayladığınız andan itibaren Likee uygulaması 7 gün sonra hesabınızı silecektir.  

Likee uygulaması çok geniş bir efekt içeriğine sahip ve eğlenceli bir uygulama. Ayrıca Tiktok kullananların veya aşina olanların beğeneceği bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu uygulamaya oldukça benziyor.  

 Likee uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, Platforma Uygulama İçi Ödeme Sistemi Entegre Etmeye Hazırlanıyor

YouTube ‘Oyun’ Kategorisindeki Videolar, 2020 Yılında 100 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

Adobe, ‘Flash Player’ Desteğini Sonlandırdı!

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz