Okuma Süresi
2 dakika
Artık TikTok’a para vererek 80 videoluk serileri izleyebilirsiniz.
Son zamanlarda popüler hale gelen dijital video platformları gün geçtikçe daha fazla sayıda kullanıcı tarafından takip ediliyor. Dünyaca ünlü video platformlarından birisi olan TikTok ise her geçen gün yaptığı yeniliklerle farklı kullanıcıları kapsamaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta ücretli bir içerik sistemi uygulamaya sokacağı bilgisi sızdırılan TikTok, bugün bu bilgiyi resmi olarak duyurdu. Artık para karşılığında 20 dakikalık, 80 videodan oluşan serileri izleyebileceksiniz. İşte detaylar!

Tartışmalara Boyun Eğmiyor

Hemen her gün başka bir tartışma konusu ile gündeme gelen TikTok, geçtiğimiz günlerde verilerin sızdırılması konusu üzerinden çok tartışılmış ve yasaklanması bile düşünülmüştü. Hatta dünyanın en büyük ve popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, Çin’in veri toplamak için kullandığı düşünüldüğünden dolayı ABD ve Kanada hükümet çalışanlarının kullanımına yasaklanmıştı bile. Ancak tüm bu iddialara boyun eğmeden yeniliklerine ve kullanıcı sayısını artırmaya devam eden TikTok, bugün resmi olarak yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre, artık kullanıcılar 20 dakikalık ve 80 videodan oluşan serilere ulaşabilecekler.

Series Özelliği Tüm Kullanıcılara Açık Değil

Sürekli olarak daha fazla kullanıcıyı topluluklarına katmayı ve platformda yer alan içerik üreticilerinin daha fazla para kazanmalarını amaç edinen TikTok yetkilileri, bu kapsamda yenilikler yapmaktan kaçınmıyor. Özellikle kullanıcıları Instagram’a kaptırmamak için çaba gösteren TiKTok, bugün yaptığı açıklamayla Series isimli özelliği tanıttı. Buna göre içerik üreticileri her bir “Series” dizisinde toplamda 80 video barındırarak bu videoları satışa sunabilecek. Fakat bu özellik şimdilik yalnızca bazı içerik üreticilerine sunulmuş halde olsa da yetkililer kısa bir süre sonra bu özelliği tüm içerik üreticilerine sunmak istediklerini aktarıyor. Diğer yandan Series’den elde edilen gelirlerin tamamı kısa bir süre için doğrudan doğruya kesinti olmadan içerik üreticilerine verilecek. Ayrıca Series bölümünün genel TikTok kurallarına uygun olmayan içerikleri bünyesinde barındırıp barındırmayacağı henüz bilinmiyor. Son olarak bazı TikTok içerik üreticilerinin yaptığı yorum incelendiğinde Series’in, TikTok’ta büyük bir kitleye sahip içerik üreticilerinin YouTube yerine Series’de özel videolar sunmasının önünü açıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz