Okuma Süresi
1 dakika

İngiltere’de ‘Yılın En İyi Otomobili’ seçilen, şehir içinde 591 km’ye varan menzili ve Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı başaran İngiliz otomobil markası MG ZS EV, Doğan Trend Otomotiv ile Türkiye’de.  

İngiliz otomotiv markası olan MG’nin yüzde yüz elektrikli yeni ZS EV modeli, Doğan Trend Otomotiv ile Türkiye’de de satışa sunuldu. Lansmana özel 1.379.000 TL fiyatla satışa sunulan modelin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi 591 km’ye varan menzile ulaşıyor olması. Yüzde yüz elektrikli olan model ayrıca araçtan araca şarj özelliğine sahip. Bu sayede elektrikli ısıtıcı, klima, bilgisayar gibi cihazları kullanabilirken ayrıca e-scooter, e-bisiklet ve hatta elektrikli otomobilleri dahi şarj etme özelliği bulunuyor. İşte detaylar!

5 Yıldızla Güvenliğini Kanıtladı

Ülkemiz piyasasına Doğan Trend Otomotiv ile giren MG’ nin yeni modeli ZS EV, Mart ayı itibarıyla lansmana özel 1.379.000 TL’den satışa sunuldu. Avrupa pazarındaki otomobillerin otomotiv güvenliği ve performanslarını değerlendiren bir program olan Euro NCAP’ten 5 yıldız kazanan model, yepyeni özelliklerinin yanı sıra güvenliğini de kanıtlamış durumda. Şehir içinde 591 km’ye varan menzil sunması ayrıcalığının yanı sıra ZS EV’nin Luxury versiyonu panoramik açılabilir cam tavanı ile de dikkat çekiyor. Ek olarak MG Pilot teknolojik sürüş destek sistemi, ileri teknolojisi ve premium özelliklerin standart olarak sunulması da modeli ayrıcalıklı kılan diğer özellikler arasında.

Elektrikli Otomobilde İlk Akla Gelen

Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, modelin elektrikli menzili konusuna vurgu yaparak; “Ülkemizde yüzde 100 elektrikli denilince ilk akla gelen modellerden olan yeni ZS EV, kapasitesi artırılan bataryası sayesinde 440 km menzil sunuyor. Şehir içi kullanımlarda ise menzili 591 km’ye ulaşabiliyor. Markamıza olan yoğun talebin farkındayız. Satış ve pazarlama konusundaki faaliyetlerimiz globalde markanın dikkatini çekti ve Türkiye pazarını önceliklendirmelerinde etkili oldu. Bu da araç bulunabilirliği konusunda istediğimiz adetleri talep edebilmemizi sağladı. Bu sayede müşterilerimize çok beklemeden araç teslim avantajı sağlayabileceğiz” dedi. Ayrıca Türkiye’de ilk kez televizyonlarda elektrikli bir otomobilin reklamını yayınladıklarını söyleyen Soysal, “İngiltere’de ‘Yılın En İyi Elektrikli Aile Otomobili’ seçilen yeni ZS EV’yi yollarda görecek olmanın gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz