Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalTinder, Tüm Kullanıcılar için Kimlik Doğrulama Özelliği Getiriyor

Tinder, Tüm Kullanıcılar için Kimlik Doğrulama Özelliği Getiriyor

Tinder ’a ‘Kimlik Doğrulama’ özelliği geliyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre hali hazırda Japonya’da 2019 yılından bu yana olan özellik önümüzdeki dönemlerde tüm dünyadaki kullanıcılara sunulacak. 

Arkadaşlık ve flört uygulaması Tinder, yaptığı yeni bir açıklamayla platforma ‘Kimlik Doğrulama’ özelliği ekleyecek. Tinder Kimlik Doğrulama özelliği, kullanıcıların belgeleri yükleyerek kimliklerini doğrulamalarına olanak tanıyor. 

Yeni özellik gizlilik dostu olacak

Şirket, özelliği kullanıma sunarken uzmanlardan gelen önerileri ve Tinder üyelerinden her ülkede hangi belgelerin kullanılacağına ilişkin girdilerin yanı sıra yerel yönetmelikler ve yasaları dikkate alacağını söyledi. Tinder, sürecin kapsayıcı ve “gizlilik dostu” olmasını sağlamak için geri bildirimlerini kullanacağını belirtti.

Tinder’ın güven ve güvenlik ürünü başkanı Rory Kozoll, şirketin kimlik doğrulama özelliğinde “test et ve öğren” yaklaşımı uyguladığını söyledi. Kozoll yaptığı açıklamada, “Tinder’ın üyelerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için yapabileceği en değerli şeylerden birinin, onlara maçlarının gerçek olduğuna dair daha fazla güven vermek ve kimlerle etkileşime girecekleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak olduğunu biliyoruz.” dedi.

Kimlik Doğrulama, yerel yasaların gerektirmediği durumlar dışında başlangıçta isteğe bağlı olacak. Tinder, bazı kullanıcıların kimliklerini çevrimiçi olarak paylaşmak istemeyebileceğini dile getiriyor. 

Başkan Yardımcısı Tracey Breeden, “Dünyanın birçok yerinde ve geleneksel olarak marjinalleştirilmiş topluluklarda, insanların gerçek dünyadaki kimliklerini çevrimiçi bir platformla paylaşamayacakları veya paylaşmak istemeyecekleri konusunda ikna edici nedenleri olabileceğini biliyoruz” dedi. Tinder ana şirketi Match Group ise: “Kimlik Doğrulama için gerçekten eşitlikçi bir çözüm oluşturmak zorlu ancak kritik bir güvenlik projesidir ve yaklaşımımızı bilgilendirmek için uzmanlarımızın yanı sıra topluluklarımıza da bakıyoruz.” dedi.

Tinder, uygulamasına güvenlik odaklı özellikler eklemeye devam etti; şirket geçen yıl, kullanıcıların flört profillerine mavi bir onay işareti ekleyen bir fotoğraf doğrulama sistemi ekledi. Tinder’ın ana şirketi Match Group ise mart ayında geçmiş kontrol etme platformu Garbo’ya yatırım yaptığını ve ilerleyen dönemlerde Tinder için kullanılacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Tinder, Yeni Özelliklerini Duyurdu: Profile Birden Fazla Video Ekleme, Hot Takes ve Keşfet Sekmesi

Tinder, ‘Bağlantıları Engelle’ İsimli Yeni Bir Özellik Ekledi!

Renkli Sokaklarıyla Ünlü Datça’da Redmi Note 10 5G ile 1 Gün: Kullanıcı Deneyimi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR