Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiZyxel Armor G5 Router ile WiFi 6 gücü evlere taşınıyor

Zyxel Armor G5 Router ile WiFi 6 gücü evlere taşınıyor

Zyxel Networks bugün yaptığı açıklamayla Armor G5 AX6000 12-Stream Multi-Gigabit Security WiFi 6 Router adlı yeni ve güçlü yönlendiricisini tanıttı. Zyxel Network’ün yeni yönlendiricisi video yoğun ve IoT ağırlıklı ağlar için, WiFi 6 yetenekleriyle veri ihtiyaçlarını yüksek verimlilik, kapasite ve Gigabit hızlarla karşılayabiliyor. 

En yeni kablosuz bağlantı standardı olan WiFi 6, home-office, IoT ve yüksek çözünürlüklü video ihtiyaçlarının ortaya çıkardığı yüksek bant genişliği taleplerinin ağlarda yarattığı performans sorunlarına yanıt veriyor.

Zyxel Networks Zincir Mağazalar Satış Müdürü Mehmet Yılmaz, “Her ne kadar erken benimseyenler WiFi 6’nın tam potansiyelinden faydalanamasa da, uyumlu bir WiFi 6 yönlendiriciye ihtiyaç duyuluyor. Bu olmadan ağdan faydalanmaya çalışmak bir spor otomobili ikinci viteste kullanmaya benziyor” dedi. Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Armor G5, kapsama alanı ve çıktı anlamında premium kablosuz bağlantı ve kablolu performansa ihtiyaç duyan kullanıcılar için özel tasarlandı. Yeni ürünümüz, ağa bağlı ev cihazları için gecikmeyi düşürürken verimliliği ve kapasiteyi artırıyor.”

Armor G5 AX6000 12-Stream Multi-Gigabit Security WiFi 6 Router teknik özellikleri ilgi çekiyor

Yönlendirici, sahip olduğu 64 bit 2,2 GHz dört çekirdekli işlemcisi, 13 yüksek kazançlı anteni ve 12 WiFi akışı ile, aynı anda 30’dan fazla bağlantıyı kaldırabiliyor. Kablolu bağlantı tarafında, Armor G5’in 10G Çoklu Gigabit Ethernet LAN yuvaları, çoğu routerdaki 1G, 2,5G ve 5G LAN yuvalarına kıyasla kuantum sıçraması yaptığı belirtiliyor. Yerel ağ depolama cihazlarına büyük dosyalar aktarmak isteyen içerik üreticileri ve diğer kullanıcılar için Armor G5’in 10G hızları, veri aktarımda zamandan tasarruf sağlayabiliyor. Uzak erişim için güvenli VPN bağlantıları Armor G5, home-office ve profesyonel tüketici seviyesindeki kullanıcıların güvenliğini önceliklendirdiği aktarılıyor. Herhangi bir üçüncü taraf VPN hizmetine bağlanabilen OpenVPN için de tam destek sunuyor. Bu sayede, akıllı TV ve oyun konsolu gibi normalde VPN koruması kullanılamayanlar da dahil olmak üzere, ağdaki her cihaz ve her bağlantı koruma altına alınıyor. Ayrıca, kullanıcılar ev dışında olduğunda VPN tüneli ile ev ağlarına uzaktan güvenli bağlantı kurma imkânı veriyor.

Kullanıcı deneyiminin yönlendiricinin ilk kurulumundan itibaren varlığını hissettirdiği belirtiliyor. Armor mobil uygulaması, web tabanlı arayüzde kolay öğrenilen ve ilerlenebilen bir yönetim arayüzü ile adım adım kuruluma rehberlik ediyor. Zyxel, yaptığı duyuruda, aynı seride yer alan, uygun fiyatlı WiFi 5 yönlendiricisi Armor G1 Multi-Gigabit Security & amp; Parental Control WiFi Router’ı da tanıttı.

İlginizi Çekebilir:

Nokia’dan Dünyanın İlk Kendi Kendini Optimize Edebilen Wi-Fi 6 Çözümü

Honor, ‘Hunter V700’ Oyuncu Bilgisayarı Modelini Tanıttı: RTX 2060 ve Fazlası

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR