Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Artık resmi olarak eski ABD Başkanı olarak anılan Donald Trump, sosyal medya platformlarından ban yemeye devam ediyor. Trump, şimdi de Twitch ’te kalıcı olarak yasaklandı. Yapılan açıklamada, Trump’ın şiddet olaylarını tetikleme ihtimali olduğu ve Twitch kanalının kalıcı olarak kapatılmasından başka bir çarenin olmadığı belirtildi. 

Joe Biden’ın dün (20 Ocak 2021) resmi olarak başkanlığı devralmasıyla tüm dünyada konuşulan Trump, artık eski ABD Başkanı olarak anılıyor. Başkanlığında ve seçimi kaybetmesinin ardından oluşturduğu kaosla eleştiri oklarının hedefi olan Trump, daha önce ABD tarihinde görülmemiş olaylara sebep oldu. Artık Joe Biden’ın gelmesiyle birlikte yoğun bir şekilde kullandığı Trump’ın sosyal medya hesapları da birer birer engellenmeye başlandı. 

Twitter ve Snapchat’in daha önce kalıcı olarak Trump’ın hesaplarını yasakladığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise bu platformlara bir yenisi ekleniyor. Genellikle oyunseverlerin kullandığı canlı yayın platformlarından Twitch, Trump ‘ın hesabını kalıcı olarak banladı. Twitch yaptığı açıklamada, Trump’ın şiddet olaylarını teşvik edebileceği sebebiyle en iyi çözümün bu olduğunu belirtti. 

Twitch : “Trump ’ın şiddet teşviki devam edebilir”

Donald Trump ‘ın Twitch hesabını banlayan platform, daha önce diğer sosyal mecralardan duyduğumuz bir açıklama yaptı. Şirket, Trump’ın toplumu kışkırtma ihtimalinin devam ettiğini ve şiddete teşvik edebilecek davranışları olduğu gerekçesiyle eski ABD Başkanı’nın hesabını kalıcı olarak yasakladı. ABD halkının ve toplumun huzurunu derinden etkileyebilecek olduğu söylenen Trump’ın Twitch hesabının kapatılmaktan başka çaresinin olmadığı da yapılan açıklamada belirtildi. 

Aslına bakarsanız geçen haftalarda yaşanan ABD senato baskını olaylarında Trump, Twitch’ten herhangi bir yayın yapmamıştı. Ancak platform, yoğun bir şekilde Trump destekçilerinin kullandığı ve saldırının planlandığı düşünülen Parler uygulaması gibi bir duruma düşmemek için kolları erkenden sıvadı. Twitch yöneticileri, farklı platformlarda şiddete teşvik etmesi sebebiyle konuyla alakalı aksiyon alındığını ve politikalarında da değişikliğe gidileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Trump, Şimdi de Snapchat’te Kalıcı Olarak Kısıtlandı

Amazon, Trump Destekçilerinin Kullandığı Parler’in AWS Hizmetini İptal Etti

Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz