PİLOT girişimleri, 5G teknolojilerindeki yeniliklerden yapay zekâya, artırılmış gerçeklikten strateji yönetimine kadar pek çok konuda Türk Telekom’un deneyiminden faydalanabilecek

Türk Telekom Akademi, çalışanlarına kariyer ve gelişimleri için eğitim olanağı sunarken ‘Girişimcilik Okulu’ çatısı altında girişimcilere eğitim desteği verecek. Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “PİLOT ile girişimcileri desteklemeyi, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimlerle iş birliği yaparak onların müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz. PİLOT, yakın zamanda program yapısını değiştirerek yüzde yüz Türk Telekom iştiraki olan TT Ventures ile güçlerini birleştirdi. PİLOT, bu değişimle birlikte her geçen gün girişimlere sunduğu destekleri de artırıyor.”

Girişimlere verilecek destekler

Bu yıl 10. dönem başvurularını aldıkları PİLOT’a kabul edilecek girişimlere TT Ventures’tan yatırım, Türk Telekom ile işbirliği, 100 bin dolara kadar nakit desteği, alanında güçlü kişilerden mentorluk, teknoloji ve altyapı gücü gibi pek çok imkân sunacaklarını söyleyen Özhan, açıklamasını, “Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu ile amacımız; girişimci ekiplere Türk Telekom’un yüksek teknoloji alanındaki bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanma fırsatı sunmak; onların yöntem ve becerilerini geliştirmenin yanı sıra iş bağlantıları kurmalarını, yatırımcılara erişmelerini ve TT Ventures ile yatırım yaparak büyümelerini sağlamak” ifadeleriyle devam ettirdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz