turkiyede-koronavirus-vaka-sayisi

Son 10 yılın en ölümcül virüsü olduğu belirtilen COVID-19, Türkiye’deki ilk vakanın açıklandığı günden bu yana ülkemizde de hızla yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımla güncellenen rakamları aktardı. Buna göre; Türkiye’de Koronavirüs vaka sayısı 670’e, salgından dolayı hayatını kaybeden toplam kişi sayısı ise 9’a yükseldi.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan ve son 10 yılın en ölümcül virüsü olduğu belirtilen COVID-19, Türkiye’deki ilk vakanın açıklandığı günden bu yana ülkemizde de etkinliğini artırmaya devam ediyor. Hastalığın yayılma hızı kamusal endişeyi hızla artırdığı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından salgına ilişkin yapılan açıklamalar, geniş kitleler tarafından oldukça merakla bekleniyor. Koca, bugün de resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımla güncellenen rakamları aktardı. Sağlık Bakanı tarafından aktarılan rakamlara göre; Türkiye’de Koronavirüs vaka sayısı 670’e, salgından dolayı hayatını kaybeden toplam kişi sayısı ise 9’a yükseldi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, paylaşımında son 24 saatte toplamda 3 bin 656 kişiye COVID-19 testi yapıldığına işaret etti. Paylaşılan detaylara göre, bu testlerden 311’i pozitif sonuç verdi. Bu rakamlar, en son aktarılan sayılara eklenince Türkiye’de toplam Koronavirüs vaka sayısı 670’e yükseldi. Diğer yandan son 24 saat içerisinde, 5 kişi daha Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Bu sayıyla beraber, Koronavirüs kaynaklı toplam ölüm sayısı 1 gün içerisinde 4’ten 9’a yükselmiş oldu. Sağlık Bakanı, hayatını kaybeden hastaların yaşlı ve direnci zayıf hastalar olduğunun altını çizdi. Bununla birlikte Koca, bugüne dek COVID-19 salgını sebebiyle hayatını kaybeden tüm kişilerin yine belli bir yaş sınırı üstündeki kişiler olduğunu da hatırlattı. Yapılan paylaşımda, yaşlıların hassasiyetle korunması gerektiğine işaret edildi. Bakan Koca, açıklamasını “Mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim” ifadeleriyle noktaladı. 

Dünya genelinde toplam sayı 270 bini geçti

Şu anda güncel olarak; dünya genelinde doğrulanan vaka sayısının 272 bin 56’ya yükselmiş olduğu biliniyor. Tespit edilen vaka sayısı, her geçen dakika ciddi bir hızla artış gösteriyor. Yetkililer, COVID-19 sebebiyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısının ise tüm dünyada 11 bin 300’e yükseldiğini belirtiyor.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı’ndan özel hastaneleri de kapsayan Koronavirüs genelgesi!

İtalya’da Koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı Çin’i geçti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Koronavirüs tedbirleri açıklaması!