Galaxy A41

Samsung’un, orta segment, uygun fiyatlı telefon serisi ‘A’ ailesine yeni bir model daha katıldı. Galaxy A41, ismini taşıyan model üç kameralı yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Orta segment cep telefon seçenekleri artmaya devam ediyor. Orta segment cep telefonları pazarının en büyük oyuncularından biri olan Samsung A serisi cep telefonlarına, yeni bir model daha eklendi. ‘A’ serisi ile kullanıcılara fiyat/performans cihazlar sunan Samsug’un yeni telefonu dikkat çeken özelliklere sahip. Yeni tanıtılan Galaxy A41 modeli, arka tarafında yer alan 3’lü kamera sistemi ile fazlasıyla dikkat çekiyor.  

Samsung Galaxy A41 teknik özellikler 

Galaxy A41 teknik özellikler 

Samsung’un yeni orta sınıf cep telefonunun en dikkat çeken özelliklerinden biri, üç kameralı yapıya sahip olması. Arka tarafında bulunan kameralardan ana kameramız 48 MP büyüklüğünde. Ana kameramıza, 8 MP’lik geniş açı kamerası ve 5 MP’lik derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Bu sayede hem portre fotoğrafları hem de alan derinliğine sahip fotoğraflar çekebileceğiz. Aynı zamanda geniş açı fotoğraflar da kaydedebileceğiz. Ön kameramızın büyüklüğü ise 25 MP.  

Galaxy A41’in 6.1 inçlik Full HD bir ekranı bulunuyor. Süper AMOLED teknolojisini kullanan bu ekran, siyah görsellerin görüntülenmesi esnasında güç tasarrufu sağlıyor. IPX6 ve IPX8 sertifikalarına sahip olan model aynı zamanda suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor.  

İşlemcisi noktasında detaylı teknik özellik sunmayan Samsung’un yeni cihazında, 8 çekirdekli bir işlemci kullanıyor. Bu işlemciye, 4 GB bellek ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. İşlemci detayları verilmemiş olan modelin, tam anlamıyla nasıl bir performans vereceğini tahmin etmek zor. Ama ‘A’ serisinin genel özelliklerine bakıldığı zaman, günlük işlerin rahatlıkla altından kalkabilecek bir cep telefonu olduğunu düşünmek yanlış olmaz.  

Bütün bu teknik özellikler, 3500 mAh’lik bir batarya ile besleniyor. Aynı zamanda 15W’lık hızlı şarj özelliğini de desteklemekte. Ayrıca ekrana gömülü olan, bir parmak izi okuyucusuna sahip.  

Android 10 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan model, mavi, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip. Galaxy A41, haziran ayında Japonya’da satılmaya başlanacak. Satış fiyatı hakkında detaylı bilgi verilmiş durumda değil.  

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

Nissan, yeni logo için tasarım tescili başvurusunda bulundu!

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL