Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs son durum tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda 13 Nisan’da 34 bin 456 adet koronavirüs testinin yapıldığını ve 4 bin 93 testin pozitif çıktığını belirtti. Ayrıca 13 Nisan’da koronavirüs sebebiyle 98 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Günlük Koronavirüs Tablosu ’nda yer alan bilgilere göre, son 24 saatte 34 bin 456 test yapıldı. Yapılan testlerin 4 bin 93’ü pozitif çıktı. 13 Nisan’ı da ele alınca Türkiye’deki koronavirüs son durumda vaka sayısı toplamda 61 bin 49’a yükselmiş oldu. 13 Nisan’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 98 olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni verilerle birlikte Türkiye’de bugüne kadar toplamda bin 296 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. Son 24 saatte iyileşen hasta sayısının ise 511 olduğu bilgisi paylaşıldı. Toplamda 3 bin 957 vatandaşımız koronavirüs hastalığını atlatarak, tedavisini tamamlamış oldu. Koronavirüs günlük tabloda yer alan verilerde toplam entübe sayısının bin 63 olduğu ve toplamda bin 786 hastanın ise yoğun bakımda gözlem altında tutulduğunu bilgileri paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs tablosu paylaşımı:

İstanbul’da ücretsiz maskeler eczanelerden alınabilecek

ePttAVM’nin vatandaşlara ücretsiz maske temin edileceği açıklanmıştı. Yaşanan site problemleri sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararı ile ücretsiz maske siparişlerinin e-Devlet üzerinden verileceği bilgisi paylaşılmıştı.

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan yeni bir açıklamayla, vatandaşlar ücretsiz maskeleri eczanelerden temin edilebilecek. Ancak açıklanan karar şu an için sadece İstanbul için geçerli.

İstanbul Eczacı Odası’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Biz eczacılar, pandemiyle mücadelede en ön safta kesintisiz ilaç hizmeti ve sağlık danışmanlığı sunarak, günlerdir fedakarca büyük bir çaba sarfediyoruz. Sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir halkası olan bizler, birinci basamak sağlık sunucusu olarak halk sağlığını korumak adına bu süreçte yine önemli bir görev üstlendik. Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczanelerimiz üzerinden yapılması kararı alınmıştır.

İlgili Haberler:

Kızılay TikTok’ta koronavirüse karşı önlem videoları paylaşıyor

Facebook koronavirüs için Topluluk Yardımı uygulamasını Türkiye’de hayata geçirdi

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

Sadece öksürük şikayeti olana da koronavirüs testi yapılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz