Kadın E-Spor Oyuncuları

TikTok, kadın e-spor oyuncuları için yeni bir destek etkinliği başlattığını duyurdu. Popüler kısa video platformunun‘Gamify Türkiye’ ile yaptığı iş birliği kapsamındae-spor arenasında mücadele eden kadınları 28-31 Ekim tarihleri arasında canlı soru-cevap etkinlikleri düzenleyerek destekleyeceği ifade edildi. 

TikTok, kadın e-spor oyuncuları için yeni bir destek etkinliği başlattığını duyurdu. Bugüne kadar farklı alanlarla pek çok iş birliği ve kampanya gerçekleştiren popüler kısa video platformu, bu kez de ‘Gamify Türkiye’ ile iş birliği yaparak esporcu kadınlara destek vereceğini açıkladı. E-spor, genellikle erkeklerin hakim olduğu bir endüstri olsa da başarılı kadın e-spor sporcularının özverili ve sıkı çalışmaları sonucu, kadınların bu arenadaki varlığının artmaya devam ettiği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; platform, 28-31 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de e-spor arenasında performans gösteren kadın oyuncuların başarı hikayelerine yer vereceği canlı bir soru-cevap etkinliğinin yanı sıra bir de kampanya düzenleyecek. TikTok’un başlatacağı “#GamerGirl (Oyuncu Kadınlar)” etiketli kampanyada kullanıcılar, oyun arenasında kadın olmaya dair videolar paylaşmaya ve becerilerini sergilemeye teşvik edilecek.  

28 Ekim günü başlayacak olan TikTok canlı yayın serisi, ‘Gamify Türkiye’ tarafından yönetilecek

TikTok Canlı Yayın Serisi

Diğer yandan; 28-31 Ekim tarihleri arasında saat 19.00’da başlayacak olan TikTok canlı yayın serisi, ‘Gamify Türkiye’ tarafından yönetilecek. Seride kadın e-sporcular ve e-spor yayıncıları, merak edilen soruları yanıtlayacak ve başarı hikayelerini paylaşacak. İlk olarak ‘Ankara Belediyesi ASKİ E-spor Ligi’nin başarılı ZULA oyuncusu ve “Handeizm” kullanıcı isimli Hande Çarkçı, canlı yayında yer alacak. 29 Ekim Perşembe günü İpek ”Theta” İnan olarak da bilinen oyun yayıncı İpek İnan’la devam edecek olan seride; 30 Ekim Cuma günü, CREW e-spor organizasyonundan Lunaspiaa kullanıcı isimli yayıncı Ceren Pektaş yer alacak. 31 Ekim Cumartesi günü ise ‘Blaze eSports CS: GO Kadın Takım Oyuncusu olan ve Smurfette” kullanıcı isimli Yağmur Gündüz; canlı yayına katılarak, e-spor arenasındaki kadınlara ilham verecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, Kullanıcılara Videolarının Neden Kaldırıldığını Açıklamaya Başladı

Pakistan, ‘TikTok’ Uygulamasının Erişim Engelini Kaldırdı 

TikTok, ‘Kansersiz Yaşam Derneği’ ile İş Birliği Yaptı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz