Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaListeTürkiye'nin En İyi Alışveriş Siteleri - Online Alışveriş Siteleri

Türkiye’nin En İyi Alışveriş Siteleri – Online Alışveriş Siteleri

Online alışveriş en çok da pandemi sürecinde büyük bir ivme kazandı. Özellikle pandeminin ilk aylarında insanların evden çıkmak konusunda dikkat ve özen içinde olması, internet alışveriş sitelerinin ziyaretçi sayısını artırdı. Dolayısıyla Türkiye’nin en iyi ve önde gelen alışveriş siteleri arasında bulunan bazı e-ticaret platformları, pandemiden olumlu yönde etkilenen platformlardan oldu. Peki, bahsettiğimiz bu en iyi alışveriş siteleri hangileri? İşte ‘Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri’, ‘En güvenilir internet alışveriş siteleri’, ‘En güvenilir alışveriş siteleri 2021’ ve ‘Karantinada alışveriş yapılacak en iyi siteler’…

En güvenilir alışveriş platformları arasında yer alan ve müşterilerin gönül rahatlığıyla ihtiyaçlarını karşıladıkları 10 siteyi sizler için listeledik. İşte ‘Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri’, ‘En güvenilir internet alışveriş siteleri’, ‘En güvenilir alışveriş siteleri 2021’ ve ‘Karantinada alışveriş yapılacak en iyi siteler’…

Türkiye’nin En İyi Alışveriş Siteleri 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

İşte en iyi alışveriş siteleri!

En Güvenilir Alışveriş Siteleri 
  • Trendyol 
  • Yemek Sepeti 
  • Getir 
  • Hepsiburada 
  • Sahibinden 
  • n11 
  • GittiGidiyor 
  • MediaMarkt 
  • AliExpress 
  • Morhipo 
Trendyol 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

‘Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri listemize ilk sırada bir e-ticaret platformu olan ‘Trendyol’ ile başlıyoruz. Hem web hem de mobil uygulama üzerinden alışveriş yapılabilen Trendyolpandemi döneminde de insanların alışveriş ihtiyacını karşıladıkları siteler arasında yerini aldı. Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen online pazar yerlerinden biri olan Trendyol’un aktif kullanıcı sayısı 18 milyon civarında. 98 bin işletme ve 1.1 milyon bireysel satıcıyı bünyesinde barındıran Trendyol yalnızca 2020’de 347 milyon adet ürün satışı gerçekleştirdi ve günde 15 milyon tekil ziyaretçiyi ağırladı.  

Yemek Sepeti 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Covid-19 virüsünün Türkiye’de hep çok riskli geçmesine rağmen yemek alışverişlerinde büyük bir ivme kazanıldı. Kafelerin ve restoranların uzun süre kapalı olması ve yalnızca paket servislerin aktif olması nedeniyle evden yemek siparişlerinde artışlar yaşandı. Türkiye’nin yemek siparişinde en çok tercih ettiği sitelerden biri olan ve mobil uygulamasıyla da hizmet veren Yemek Sepeti ise bu artan yemek siparişi trafiğini yönetirken 5.3 milyon yeni üye kazandı ve kullanıcı sayısı 19 milyonu geçti. Dolayısıyla en iyi alışveriş siteleri arasındaki yerini aldı.  

Getir 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri arasında bulunan ‘Getir’de hem mobil uygulama hem de web üzerinden kullanıcılarına hizmet veriyor. Bununla birlikte kullanıcı sayısını 2 milyona çıkararak özellikle de Covid-19 döneminde en çok iş yapan alışveriş platformlarından biri oldu. Pandemide ilk vakanın açıklanmasıyla birlikte insanların evinden çıkmaya çekinmesi nedeniyle Getir uygulamasının indirilme oranı yüzde 60 arttı.  

Hepsiburada 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

En güvenilir alışveriş siteleri arasında sırada ‘Hepsiburada’ yer alıyor. Elektronik, kişisel bakım, ev, kitap, anne ve bebek olmak üzere pek çok kategoride hizmet veren site özel indirimleriyle de dikkatleri çekiyor.  

Sahibinden 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Emlak, vasıta, iş makineleri, sanayi, özel ders verme olmak üzere daha başka alanlarda ilan ve alışverişlerin yürütüldüğü ‘Sahibinden’ en güvenilir internet alışveriş siteleri arasında bulunuyor. Özellikle ikinci el piyasasını kontrol eden Sahibinden, 2020 yılında videolu ilan ve görüntülü arama ile gezilebilir özellikleri ekleyerek de dikkatleri çekti.  

n11 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Listemize sırada ‘n11’ ile devam ediyoruz. Kozmetik, kişisel bakım, moda, kitap, müzik, oyun, mücevher, otomotiv olmak üzere ziyaretçilerine pek çok kategori sunan n11, ihtiyacınız olabilecek her ürünü bulabileceğiniz ve uygun fiyatları yakalayabileceğiniz bir alışveriş sitesi. Dolayısıyla bu çeşitliliği nedeniyle de en iyi alışveriş siteleri arasında olan n11 aynı zamanda güvenilir de bulunuyor. 

GittiGidiyor 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan ‘GittiGidiyor’ 28 milyon kullanıcı sayısıyla hizmet veriyor. Yine elektronik, moda, anne, bebek, market, evcil hayvan, otomobil ve daha başka alanlarda ürünler bulabileceğiniz bu site aynı zamanda satış gelişimini de artırmaya devam ediyor. 

MediaMarkt 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Özellikle de 2020 yılının son 3 ayında Türkiye’deki en yüksek pazar payına ulaşan ‘MediaMarkt’ en güvenilir alışveriş siteleri arasında. 2020 yılını rekorla kapatan böylece en çok tercih edilen MediaMarkt elektronik kategoride müşterilerine geniş bir yelpaze sunuyor. 2013 yılında online satış kanalını hayata geçiren MediaMarkt’ta günlük ve hatta saatlik indirimlerde bulabilirsiniz.

Aliexpress 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Fiyat politikasını dolar üzerinden yürüten ‘Aliexpress’ dünya genelinde alışveriş yapabileceğiniz bir site. Dolayısıyla Türkiye’de bulunmayan ürünlere ulaşabildiğiniz fakat siparişlerinizin geç gelmesi durumu dışında sevilen ve tercih edilen alışveriş platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.  

Morhipo 

En Güvenilir Alışveriş Siteleri

En iyi alışveriş siteleri listemize son sırada ‘Morhipo’ya yer veriyoruz. Özellikle giyim kategorisiyle ön plana çıkan ve pek çok markaya ulaşabileceğiniz Morhipo bir nevi Trendyol  niteliğinde. İndirim fırsatları da sunan Morhipo güvenilir alışveriş denilince akla gelen sitelerden. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Trendyol, Dünyanın En Çok İndirilen 10 Alışveriş Uygulaması Arasında

Online Alışveriş Yapmayanların Oranı Yüzde 5’e Düştü!

E-Ticaret Büyüme Dalgası İvme Kazanıyor: İşletmeden İşletmeye Etkileşimlerin Yüzde 80’i, 2025 Yılı İtibarıyla Dijital Kanallardan Gerçekleşecek 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR