Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiElon Musk, Resmi Twitter Profiline “Mars’ın İmparatoru” İfadesini Ekledi 

Elon Musk, Resmi Twitter Profiline “Mars’ın İmparatoru” İfadesini Ekledi 

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter profiline “Mars’ın İmparatoru (Imperator of Mars)” ifadesini ekledi. Yaşanan gelişme sonrası; şirket CEO’sunun, SpaceX ve Mars ile ilgili bir gelişmeyi duyurmaya hazırlandığı tahmin edildi.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter profiline “Mars’ın İmparatoru (Imperator of Mars)” ifadesini ekledi. Dünyaca ünlü CEO, profiline neden böyle bir ibare eklediğine ilişkin ayrıntılı bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Fakat yaşanan gelişme sonrası; Musk’ınSpaceX ve Mars ile ilgili bir gelişmeyi duyurmaya hazırlandığı tahmin edildi.  

Diğer yandan; SpaceX tarafından geliştirilen ve Mars’a insan götürmesi planlanan Starship roketin, henüz istenilen seviyeye gelmemiş olduğu da biliniyordu. Bununla birlikte; şirket CEO’su, kısa bir süre önce Mars’a ulaşmanın çok da kolay olmadığını ve görev kapsamında kızıl gezegene gidecek birçok kişinin hayatını kaybedebileceğini açıklamıştı. Musk, daha önce de birçok kez Mars’a ilişkin açıklamalar yapmış ve kızıl gezegene insan götürme konusunda oldukça tutkulu bir yaklaşım sergilemişti.  

Elon Musk, Ocak ayı başlarında da Mars ile ilgili bir açıklama yapmıştı

Elon Musk Mars

Elon MuskOcak ayı başlarında da Mars ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Mars’ta kurulacak koloni için tüm mülklerini satmayı düşündüğünü açıklayan dünyaca ünlü şirket CEO’su, söz konusu hamleyi Mars’ta özerk bir şehir inşa etme niyetinin ciddiyetini göstermek için yapacağını ifade etmişti. Bu amaçla finansal açıdan şirket hisseleri dışında kendi adına neredeyse değerli hiçbir mülk kalmayacağını belirten Musk, açıklamasında ayrıca “İş yerinde sıkı çalışma olduğunda fabrikada ya da ofiste uyumam daha iyi olacak. Tabii ki çocuklar olacaksa bir konuta da ihtiyaç olacak; fakat onu kiralayabilirim ya da başka bir yolunu bulabilirim” ifadelerine yer vermişti. Mars’ta bir şehir inşa etmek için çok fazla kaynak gerekeceğinin altını çizen şirket CEO’su, “İnsanlığın, uzay medeniyeti ve gezegenler arası bir tür olmasının önemli olduğuna inanıyorum” ifadelerini de sözlerine eklemişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk Mars’ta şehir kurmanın maliyetini açıkladı

Elon Musk, Mars’ta Kurulacak Koloni İçin Tüm Mülklerini Satacağını Açıkladı 

Elon Musk, NFT’ler ile İlgili Bestelediği Şarkıyı NFT Olarak Satacağını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR