Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, Instagram hikayelerindeki ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğine benzetilen ‘Güvenilir Arkadaşlar (Trusted Friends)’ isimli bir özelliği test etmeye başladı. Kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen özelliğin, bir tweet’in kullanıcıların belirlediği belirli bir grup kullanıcı tarafından görülebilmesini mümkün kıldığı ifade edildi.  

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, birçok kişi tarafından Instagram Hikayeler’deki ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğine benzetilen ‘Güvenilir Arkadaşlar (Trusted Friends)’ isimli bir özelliği test etmeye başladı. ‘TechCrunch’ tarafından tespit edilen özelliğin, kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edildiği ifade edildi. Söz konusu özelliğin, bir tweet’in yalnızca kullanıcıların belirlediği kişiler tarafından görülebilmesini mümkün kıldığının da altı çizildi. 

Aktarılan detaylara göre; ‘Güvenilir Arkadaşlar’ özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcıların, özelliği kullanabilmek için bir liste oluşturması gerekecek. Oluşturulan liste, kullanıcıların güvendiği arkadaşlarının kimler olduğunun belirlenmesini mümkün kılacak. Bu noktadan sonra Twitter, ‘Güvenilir Arkadaşlar’ özelliği üzerinden paylaşılan tweet’leri görecek kullanıcıların kısıtlanmasını sağlayacak. Söz konusu modda paylaşılan tweet’ler, yalnızca ‘Güvenilir Arkadaşlar’ listesindeki kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek.  

Twitter ‘Güvenilir Arkadaşlar’ özelliğinin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor

Twitter Güvenilir Arkadaşlar

Diğer yandan, Twitter tarafından kullanıma sunulması beklenen ‘Güvenilir Arkadaşlar’ özelliğinin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor. Şirketin test aşamasına geçen özellikleri, genellikle kısa süre içerisinde yaygın kullanıma açtığı da biliniyor. Özelliğin; aynı ilgi alanlarına sahip belirli bir takipçi kitlesiyle paylaşılmak istenen, kullanıcıların hayatlarıyla ilgili özel olduğunu düşündükleri ya da geniş bir kullanıcı kitlesiyle kişisel güvenlik nedeniyle paylaşmak istemedikleri tweet’lerde işlevsel olabileceği tahmin ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Biletli Spaces ve Super Follows ile Para Kazanma İmkanı Getirdi!

Twitter, ‘iOS’ Sürümüne Instagram Hikayelerde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Ekledi! 

Twitter, “Beni Bu Mention’dan Çıkarın” Özelliği Getiriyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz