Xiaomi 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Xiaomi 2020 yılına yönelik Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. 30’un üzerinde sayfadan oluşan raporda, çevreyi koruma, kurumsal sosyal sorumluluklar, tedarik zinciri sürdürülebilirlik yönetimi ve Xiaomi’nin bu alandaki girişimleri yer alıyor.  

Çin merkezli elektronik şirketi Xiaomi, 2020 yılına ait Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Xiaomi’nin sürdürülebilir kalkınmayla ilgili yaklaşımının ve uygulamalarının bulunduğu rapor; çevreyi koruma, kurumsal sosyal sorumluluklar, tedarik zinciri sürdürülebilirlik yönetimi, şirketin bu alandaki girişimleri, erişilebilirlik, veri güvenliği, kullanıcı gizliliği taahhüdü ve girişimlerin dünya genelinde nasıl yürütüldüğünü belgeleyen hem Çin hem de denizaşırı pazarlarını kapsıyor. 

“Kendimizi Dünyayı İyileştirmeye Adadık”

Raporla ilgili olarak açıklama yapan  Xiaomi Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “2010 yılında kurulduğumuz günden itibaren kendimizi içinde yaşadığımız dünyayı iyileştirmeye adadık. 2020 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katıldık ve kurumsal sorumlulukla ilgili on ilkeye bağlı kaldık. Raporda ayrıca Xiaomi olarak sürdürülebilirliği yukarıdan aşağıya doğru nasıl yönettiğimizi, çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize nasıl davrandığımızı, topluluklarımızla nasıl iletişim kurduğumuzu ve küresel çevresel zorluklara karşı yürüttüğümüz çalışmaları okuyabilirsiniz” dedi.

Xiaomi, raporda inovasyonun sürdürülebilirlik ve küresel sorunları ele almada oynadığı rolün altını çizerek; deprem erken uyarı sistemi, Çin’de ve yakındaki deprem bölgeleri olan diğer ülkeler için MIUI (11 ve üzeri) sistemine sahip geliştirilen akıllı telefonlar, Mi TV’ler, 2020 yılının Mart ayında İtalya’ya yapılan FFP3 maske bağışı, Fransa, İngiltere ve Polonya’ya malzeme gönderilmesi, İspanya Eğitim Bakanlığı’na 1.000 akıllı telefon bağışlanması, 15 Temmuz 2020 itibariyle Pekin Xiaomi Vakfı’nın İtalya, İspanya, Japonya, Kore, Endonezya, Myanmar dahil olmak üzere toplam 14 ülkeye tıbbi malzeme bağışı ve toplamda 5,9 milyon RMB (854.000 USD) değerinde bağış yapılması şeklindeki çalışmalarına da yer verdi.

İlginizi Çekebilir:

LG, Oyun Deneyimini de Artıran 48 İnç OLED TV ’yi Türkiye’de Satışa Sundu

OPPO, İlk 6G Raporunu Yayınladı: Yapay Zeka Etkileşimi Artacak!

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz