Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter, bünyesine yeni bir özellik ekledi. Hack’lenmiş içeriklere karşı aldığı tedbirlere bir yenisi daha ekleyen sosyal medya platformu Twitter, artık hack ’lenen içerikleri kaldırmayacağını ve işaretleyeceğini belirtti. Bunun sayesinde kullanıcılar, söz konusu içerikleri okumadan bilgi sahibi olmuş olacak.

Kullanıcı sayısı milyonları aşan Twitter’da kimi zaman çeşitli kötü olaylar kolaylıkla gerçekleşebiliyor. Yanlış ve aldatıcı bilgilerin ve haberlerin kolaylıkla milyonlarlarca insana ulaşmasında önemli rol oynayabilen platform bu bağlamda yeni özellikleri bünyesine ekleyerek bu durumdan uzaklaşmaya çalışıyor. 

Normalde Twitter’da hack’e maruz kalan bir içerik diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hemen kaldırılıyor. Bu tür içerikler kullanıcıları yanlış fikirlere yönlendirdiği için önemli derecede zarar verebiliyor. Twitter da bu sebepten ötürü hack’lenen içeriklere karşı yeni bir önlem almayı planlıyor.

Twitter hack ’lenen içerikleri işaretleyecek

Twitter yöneticilerinden Vijaya Gadde’nin yaptığı yeni bir açıklamada, Twitter ’ın artık hack ’lenen tüm içerikleri platformdan kaldırılmacağı belirtildi. Ancak hacker’ların kendisi tarafından paylaşılan bir içerik yine silinmeye devam edecek. 

Açıklamanın devamında ise, hack’lenen içeriklerin işaretleneceği bilgisi paylaşıldı. Twitter’da artık manipüle edilmiş içeriğe sahip olan paylaşımlara bir işaret konulacak ve platform bu noktada kullanıcıları uyaracak. Twitter’ın bağlantılama ve içerik paylaşma için uyguladığı tüm kurallar ise aynı şekilde devam edecek.

Twitter yaklaşan ABD seçimleri öncesi platforma manipülasyonu ve yanlış bilgiyi önleyecek pek çok yeni özellik ekliyor. Ancak yeni özelliğini platforma entegre edecek olan Twitter’ın eski ABD Başkan Yardımcısı ve güncel Başkan Adayı Joe Biden ve oğlu Hunter Biden’ı içeren bir haberden etkilendiği belirtiliyor. Haber yayınlandıktan sonra aslında bu içeriğin bir hack’lenmenin sonucu olduğu daha sonra ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Seçim Manipülasyonlarına Karşı Önlemler Alıyor

Twitter, İçeriği Okumadan Retweet Yapanları Uyaracak Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz