Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıları retweet yapmadan önce okumaları için test ettiği özelliği kullanıma sundu. Şirketin üç aydır test ettiği bilinen özelliğin olumlu sonuçlar verdiği için tüm kullanıcılara sunduğu belirtildi. 

Twitter, platformda yanıltıcı, yanlış ve aldatıcı içeriklerin barınmaması için bünyesine yeni özellikler ekleyerek söz konusu durumdan muaf olmaya çalışıyor. Şirket sürekli olarak yeni özellikleri platforma entegre ederek yanlış ve yanıltıcı bilgilerin önüne geçmeye çalışıyor. En son haziran ayında bu önemlerden birini daha kullanıcıya sunmak için çalışmalarını yürüttüğünü belirten Twitter yeni özelliğini tüm kullanıcılara sunacağını duyurdu.

Twitter, resmi Support hesabından haziran ayında yaptığı paylaşımda, içeriğin yanlış bir söylenti başlatabileceğini ve kullanıcıların retweet yapmadan önce söz konusu paylaşımı okuması gerektiğini aktarmıştı. Şirket bu sebepten ötürü bir özellik üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda tüm kullanıcılar için sunulacağını belirttiği yeniliğini tüm kullanıcıları için getirecek.

Twitter’ın üç aydır Android ekosisteminde denediği özellik, kullanıcı içeriği okumadan retweet yaparsa karşısına bir uyarı çıkarıyordu. Twitter’ın kullanıcıya sunduğu uyarıda, içerik başlıklarının tüm olayı anlatmadığı ve bu sebepten dolayı içeriği okuması gerektiğini vurguluyordu.

Şirketin geçen üç aydır sınırlı bir kullanıcı kitlesiyle test ettiği özellik test aşamasının başarılı bitimiyle birlikte kullanıcılara sunulur hale geldi. Sosyal medya platformu Twitter, elde ettiği başarılı sonuçları 24 Eylül’de paylaştı. Şirketin paylaştığı sonuçlar, test aşamasındaki özelliğin işe yaradığını ortaya koydu.

Özellik oldukça iyi sonuçlar verdi

Şirketin test sonuçlarını açıkladığı paylaşımda, Twitter’ın uyarı mesajı gösterdiği kullanıcıların yüzde 40 daha fazla içeriği açtı. Twitter, retweet etmeden önce içeriği okuyanların oranında ise yüzde 33’lük bir artış olduğunu aktardı. Bazı kullanıcıların ise, söz konusu içeriği doğrudan retweet yapmamaya karar verdiği ancak içeriği okumadığı sonucuna ulaşıldı. 

Twitter’ın üç aydır test aşamasında olan özelliği, fazlasıyla olumlu sonuçlar verdiği için tüm kullanıcılar için sunulmaya başlandı. Özellik Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada bulunan Twitter kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor 

Twitter, Bazı Gündem’lere Temsili Sabitlenmiş Tweet Ekleyecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz