lightning girişli ilk android telefon

USB-C’li ilk iPhone’u Yapan Kenny Pi, Apple’a özgü Lightning girişli ilk android telefon hakkında bir video paylaştı. Detaylar haberimizde.

Geçen yıl Ken Pillonel, Apple’ın yapmayı uzun zamandır reddetiği şeyi yaparak USB-C bağlantı noktasına sahip bir iPhone yapmıştı. Hatta o telefonu e-Bay üzerinde satışa çıkartmış ve 86.001 dolar gibi bir bedelle satmıştı. Ken o günden bugüne bazı AirPods modellerini USB-C bağlantı noktasına sahip olacak şekilde modifiye etti. Ken’in masadan kalkan yeni Frankenstein’ı ise Lightning girişli ilk Android telefon unvanını kazanıyor.

Cihaz hayata standart USB-C 2.0 bağlantı noktasına sahip bir Samsung Galaxy A51 olarak başladı. Dönüşüm tamamlandıktan sonra ise veri ve güç aktarımı desteğine sahip tam işlevli bir Lightning bağlantı noktasına sahip bir Galaxy A51 oldu. Aşağıda kısa bir demo mevcut:

Ken Pillonel, yakında daha ayrıntılı bir video geleceğini söylüyor. Yeni videoda bu dönüşümü gerçekleştirmek için neler gerektiğini daha derinlemesine açıklayacağını da ekliyor.

İnsanlar kısıtlayıcı Lightning girişinden kurtulmak isterken bu yapılan belki de en işlevsel kreasyon değil, ancak Ken Pillonel, USB-C iPhone’u yaptıktan sonra dünyaya denge getirmek istediğini söylüyor. Kullanışlılığı bir kenara ortaya çıkan iş gerçekten etkileyici bir mühendislik başarısı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Watch5 pil ömrü ile daha iddialı olacak

Xiaomi 12 Ultra arka kapağı, farklı materyal seçenekleri sunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz