WhatsApp, iOS ve Android için yayınlanan son beta sürümleriyle grup katılımcı sayısını 512’den 1.024’e çıkardı. Kullanıcıların yeni sürümlere ne zaman ulaşabileceği henüz belli değil!

WhatsApp, dünya çapında en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulamaları listesinin başında yer alıyor. Platformun kullanıcı sayısı ve kullanıcıların talepleri arttıkça, güncellemelerle kullanıcı memnuniyetinin sürekliliği sağlanmaya çalışılıyor. Bu da WhatsApp’ın Android ve iOS için sürekli güncellemeler sunması anlamına geliyor.

WhatsApp’ın özel yazışmaların yanı sıra, iş yerlerinde de sıklıkla kullanılmaya başlamasından sonra, platform özellikle de gruplar özelliği üzerine yoğunlaşmıştı. Geçtiğimiz aylarda topluluklar özelliğini yayınlayarak grupları daha düzenli tutmayı hedefleyen platform, şimdi de grup katılımcı sayısını artırdığını açıkladı.

WhatsApp Grup Katılımcı Sayısını 2 Katına Çıkardı!

Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, kullanıcıların dikkatini çeken bir gelişmeye imza attı. Uygulamanın Android ve iOS ekosistemi için yayınladığı son beta sürümler, bazı kullanıcıların deneyimleyebildikleri yepyeni bir özellik ile geldi. Görünüşe göre bu güncellemeler en çok da kalabalık WhatsApp grupları kuran kullanıcıları memnun edecek.

WhatsApp’ın grup katılımcı sayısıyla ilgili sınırı yıllar boyunca 256 kişi ile sınırlı kaldı. Ancak iş dünyasında da WhatsApp’ın kullanılmaya başlamasından sonra, bu sayı kullanıcı talepleri karşısında çok düşük kaldı. Bunun farkında olan geliştiriciler, birkaç ay önce yayınladıkları güncellemeyle bu sayıyı 512’ye çıkardı. Fakat kullanıcıların daha da fazlasını talep ettiğini görünce, platform şimdi de bu sayıyı 1024’e çıkarma kararı aldı.

Artık Daha Büyük WhatsApp Grupları Kurulabilecek!

WhatsApp’ın son beta sürümlerindeki değişiklik, büyük gruplara ihtiyaç duyan kullanıcıları memnun edecek. Özellik herkes için kullanılabilir olduğunda 1.024 kişilik, çok daha büyük gruplar oluşturulabilecek.

WhatsApp, grup sınırlandırmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Yeni güncellemenin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı şimdilik belirsiz. Ancak teknoloji takipçileri bu sürecin pek de uzamayacağını tahmin ediyor. Ne zaman kalabalık gruplara dahil olabileceğimi bekleyip göreceğiz!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz