xbox-cloud-gaming-min (1)

Microsoft tarafından uzun zamandır geliştirilen Xbox Cloud Gaming, resmi olarak tanıtıldı. Servis, şimdilik 22 ülkede hizmet verecek. Kullanıcılar, bir telefondan bile üst düzey oyunları oynayabilecek.

Son 1-2 senin öncesinde Microsoft, oyun sektöründe oldukça gerideydi. Bu durum konsol satışlarından tüm diğer satışlara da yansırken şirket, Xbox Game Pass servislerini duyurdu. Bu servise abone olan herkes, tüm Xbox oyunları PC üzerinde oynayabiliyordu.

Bu tür servisler ile yüksek gelirler elde edebileceğini anlayan Microsoft, Game Pass kütüphanesini sürekli olarak genişletmeye başladı. Hatta şirket, Bethesda gibi büyük oyun geliştiricilerini de satın alarak bünyesine kattı.

Tüm bunların yanında Microsoft, bulut tabanlı oyun sistemleri konusunda da büyük yatırımlar yapıyordu. Bir süredir Amerika içerisinde denenen Xbox Cloud Gaming, 22 farklı ülke için tanıtıldı. Xbox Cloud Gaming servislerinden yararlanmak için, Game Pass abonesi olmak yeterli.

Xbox Cloud Gaming, hiçbir donanıma ihtiyaç duymadan, bir tablet ya da akıllı telefon üzerinden bile üst seviye oyunların oynanmasını sağlıyor. Ancak bu oyunları oynayabilmek için hızlı ve stabil bir internete ihtiyaç duyuluyor.

Xbox konsol kullanıcıları da Cloud Gaming avantajlarından yararlanabilecek. Kullanıcılar, denemek istediği bir oyunu hiç indirmeden oynayabilecek. Bu sayede yüzlerce gigabyte veri indirmeden bir oyun hakkında fikir sahibi olunabilecek.

xbox-cloud-gaming-xcloud-min

Xbox Cloud Gaming servisi bulunan ülkeler

XCG servisleri ne yazık ki henüz Türkiye’de hizmet vermiyor. Hizmet verilen 22 ülke ise şu şekilde;

Avusturya, Belçika, Kanada, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.

Hizmet verilen ülkede bulunan kullanıcılar, xbox.com/play adresi üzerinden Xbox Cloud Gaming servislerine erişebilir.

XCG servisleri, Xbox Game Pass Platinum aboneleri tarafından kullanılabilecek. Servis ile ilgili tüm detaylar ise Microsoft tarafından burada paylaşılmış durumda. Xbox Game Pass Platinum aboneliği ise aylık 44.99 fiyat etiketine sahip.

İlginizi Çekebilir:

Temmuz Ayında Oyun Satışları Düştü: En Çok Ciro Yapan Oyun Belli Oldu

En Popüler Ücretsiz Hayatta Kalma Oyunları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz