2020’nin Ocak ayında bünyesinde bulunduğu Xiaomi çatısı altından ayrılan ve faaliyetlerine tek başına devam eden Poco, yeni marka kimliğini ve logosunu duyurdu. Poco ‘nun yeni mark kimliğinde en fazla dikkat çeken şey emojili logo oldu.

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi bünyesinde  hizmet vermeye başlayan ancak Redmi’nin ardından Xiaomi’den ayrılan ikinci marka olarak anılan Poco 2020’nin Ocak ayından bu yana faaliyetlerini tek başına yürütüyordu. Fiyat performans akıllı telefonlarıyla isminden söz ettiren şirket bugün yeni logosunu, maskotunu ve marka kimliğini tanıttı. Şirketin yaptığı tanıtımlarda en fazla dikkat çeken detay ise markanın yeni maskotu oldu. 

Poco yaptığı açıklamalarla Xiaomi’den ayrı bir marka olduğunu resmen doğruladı ve artık ‘çılgın ya da deli için yapılmış’ anlamına gelen ‘Made for Mad’ sloganıyla tüketicilerinin karşısına çıkacağını duyurdu.  Şirketin marka kimliği değişikliğinde en fazla dikkat çeken şey ise ‘Mad’ emojisinin bir versiyonu olan “Made for Mad” maskotu oldu. Yaramaz ve şeytani bir hava katan bu emoji şirketin yeni marka kimliğine de büyük uyum sağlıyor. Dinamik ve genç kitleye ulaşmayı hedefleyen Poco yeni maskotunun anlamını da açıkladı. 

Poco ‘nun yeni logo ve maskot açıklaması:

Poco açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yeni maskot sadece kimliğimizin bir parçası değil, aynı zamanda deliliği, Poco tarzını yeniden tanımlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış bir şey. Bunun bir emoji olduğunu söylüyorsun, tekrar bakmanı istiyorum! We are Made of Mad”

Poco’nun yeni maskotu, yeni marka logosunda da kullanılıyor. Bu bağlamda Poco logosundaki ilk “O” harfinin yerine de yeni maskotun kullanıldığı görülüyor. Şirketin yeni maskotu logoda kalıcı olacak. Bu bağlamda artık Poco ürünlerinde yeni Poco logosu ve maskotu da görülecek. Yeniden markalaşmaya yönelik adımlar atan ve Z kuşağına odaklanan Poco, logosunda çılgın bir emoji kullanarak da bu amacını göstermiş oluyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde kullanıcıların ve tüketicilerin yeni logoya ve marka kimliğine bakış açısı ne olacak, bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

POCO X3 NFC’nin Pro Modeli Geliyor: FCC Tarafından Listelendi

Poco, 6000 mAh Bataryası Bulunan ‘M3’ Akıllı Telefon Modelini Tanıttı!

Poco X3 NFC PUBG ‘de Nasıl? Poco X3 NFC Oyun Performansı ve Detaylı İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz