Twitter Sesli Mesaj Özelliği

Sosyal medya devi Twitter, bir süredir yeni özellikleri ve güncellemeleriyle dikkatleri çekiyor. Örneğin; Instagram’da olduğu gibi hikayeler paylaşabildiğimiz fleets özelliği ve emojilerle tepki verme güncellemesi hem beğenilmiş hem de eleştirileri üzerinde toplamıştı. Platform; gündemde pek yer almasa da geçtiğimiz aylarda getirdiği sesli mesaj özelliğini de kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Ancak diğer yandan biliyoruz ki Twitter, DM üzerinden mesajlaşmak amacıyla kullanılan platformlardan biri değil. Dolayısıyla pek çok kullanıcı, sosyal medya platformunun bu özelliğini henüz bilmiyor veya deneyimlememiş olabilir. Bu nedenle Tekno Safari editörleri olarak bu yazımızda, Twitter’ın sesli mesaj özelliğini adım adım anlattık. İşte; ‘Twitter’da sesli mesaj nasıl gönderilir?’ ‘Twitter sesli mesaj gönderme.’ ‘Twitter’da sesli DM gönderme.’ ‘Twitter sesli mesaj özeliği.’ ‘Twitter’da sesli mesaj nasıl silinir?’

Sosyal medya uygulamaları arasında sesli mesaj özelliğini kullanabildiğimiz yalnızca Instagram vardı ve geçtiğimiz aylarda buna bir de Twitter eklendi. DM özelliği Instagram kadar yoğun kullanılmasa da Twitter’da da artık sesli mesaj gönderebiliyorsunuz. Diğer yandan Twitter sesli mesaj, elbette yeni bir özellik değil. Ancak daha önce de ifade ettiğimiz gibi tweet atarak etkileşime girmek amacıyla kullanılan platformda, sesli mesaj göndermeyi henüz deneyimlememiş kullanıcıların olması mümkün. Dolayısıyla ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli yazılarımızın bugünkü konusu Twitter’ın sesli mesaj özelliği oldu. Bu nedenle sizler için Twitter’dan nasıl sesli mesaj göndereceğinizi fotoğraflarla birlikte anlattık. İşte; ‘Twitter’da sesli mesaj nasıl gönderilir?’ ‘Twitter sesli mesaj gönderme.’ ‘Twitter’da sesli DM gönderme.’ ‘Twitter sesli mesaj özeliği.’ ‘Twitter’da sesli mesaj nasıl silinir?’

Twitter’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Twitter Sesli Mesaj Özelliğiİlk olarak Twitter’da sesli mesaj göndermek istediğiniz kişiyle DM kutunuz açıyorsunuz. Daha sonra fotoğrafta okla gösterdiğimiz ve sağ altta yer alan sesli mesaj ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Sesli Mesaj ÖzelliğiArdından kayıt başlıyor ve sesli mesajınızı bırakıyorsunuz. Mesajınızın bitmesinin ardından kaydı durdurmak için okla gösterdiğimiz ifadeye dokunuyorsunuz.

Twitter Sesli Mesaj ÖzelliğiSesli mesajınızı göndermeden önce dinlemek isterseniz ‘sesi oynat’ ifadesine dokunuyorsunuz. Son olarak sesli mesajınızı göndermek için de; ‘ok’ ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece sesli mesaj gönderme işlemini tamamlıyorsunuz.

Twitter’da Sesli Mesaj Nasıl Silinir?

Twitter Sesli Mesaj Özelliği

WhatsApp, Instagram veya Telegram’da olduğu gibi karşılıklı mesaj silme özelliği ne yazık ki Twitter’da henüz mevcut değil. Dolayısıyla eğer gönderdiğiniz sesli mesajı silmek isterseniz bunu yalnızca kendiniz için yapabiliyorsunuz. Mesajın üzerine uzun süre dokunuyorsunuz ve ‘mesajı kendin için sil’ ifadesine geliyorsunuz. Bu şekilde gönderdiğiniz sesli mesaj karşı tarafta görünecek; fakat sizin DM kutunuzdan silinecektir.

İlginizi Çekebilir:

Ericsson Mobilite Raporu, mobil veri trafiğinin 300 kat arttığını ortaya koydu

Oppo ‘nun yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Kullanacak

Oppo A55 inceleme: PUBG ve CoD performansı nasıl? Kamerası iyi mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz