Acer Predator Triton 500

Oyuncu bilgisayarları için ilk öncelikli konu soğutmadır. Yüksek performans için kullanılan işlemciler, ekran kartları hatta SSD’ler ve RAM’ler için bile soğutma son derece önemlidir. Isınma durumunda performans kaybı olacağı gibi, geri dönülmez arzalar ile de karşılaşılabilir. Özel termal teknolojisi ile birlikte, ısınmanın önüne geçmeyi amaçlayan Acer Predator Triton 500 tanıtıldı.  

Dizüstü oyuncu bilgisayarlarının gücü ve tasarımı iyileştikçe, oyuncuların ilgisi yavaş yavaş dizüstü modellere doğru kaymaya başlamış durumda. Artık performans noktasında oldukça iddialı olan mobil işlemciler ile birlikte, dizüstü bilgisayarlar hem ince kalmaya devam edebiliyor hem de yüksek performans sunabiliyor. Ama her zaman soğutma sistemleri oldukça önemli durumda. Özel bir termal teknoloji ile birlikte ısınmanın önüne geçmeyi amaçlayan Acer yeni oyuncu bilgisayarı Acer Predator Triton 500’ü tanıttı. 

Acer Predator Triton 500 özellikler 

Acer Predator Triton 500 özellikler

Yeni tanıtılan oyuncu bilgisayarı oldukça ince bir tasarıma sahip. Ayrıca oyuncuların son derece sevdiği RGB bir klavyesi bulunuyor. Oyuncular için önemli konulardan biri olan ekran noktasında karşımıza, 1080p 300 Hz resim tazeleme oranına sahip bir ekran çıkıyor. Yani bu erkan saniyede bize 300 kare gösterebiliyor, bu da son derece akıcı bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca bu ekranın 3 ms’lik bir gecikme süresi var. Yani ekran özellikleri ile birlikte tam anlamıyla oyunculara göre. 

Acer Predator Triton 500, işlemci olarak Intel Core i7-10750H kullanıyor. Bu işlemci 14 nm teknolojisi ile üretilmiş 6 çekirdekten ve 12 iş parçacığından oluşuyor. 12 MB ön belleğe ve 45 W TDP değerine sahip. Ekran kartı olarak ise Nvidia RTX 2070 Super ya da 2080 Super seçeneklerine sahip. Her iki ekran kartında da ışık izleme özelliği destekleniyor. Acer’ın bahsettiği termal teknoloji sayesinde, bu oyuncu bilgisayarının, ısınma sorununun önüne geçilmeye çalışılıyor. Özel olarak tasarlanmış üç fan ve özel soğutma kanalları ile ısınma engellenmiş oluyor. İddia edildiği gibi, ısınma olayının olmaması ile birlikte performans kaybının da olmayacağını söyleyebiliriz.  

Bu donanım özellikleri ile birlikte ayrıca 32 GB RAM’e sahip. Depolama alanı olarak ise 2 TB SSD kullanıyor. 

Acer Predator Triton 500 fiyat 

Özel soğutma sistemi ile ön plana çıkan bu bilgisayar için belirlenen resmi fiyat 2 bin 600 dolar. Çok geniş olmasa bile değişebilen donanım özellikleri ile birlikte fiyat üzerinde değişimler olabiliyor.  

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

NASA, İsmini Mars’a Gönder kampanyasına kayıtlı isimleri “Perseverance”a yerleştirdi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz