Uzay Yolculuğunda Jeff Bezos’a Eşlik Edecek En Genç İsim Belli Oldu

Uzay yolculuğunda Jeff Bezos’a eşlik edecek en genç isim belli oldu. 20 Temmuz tarihinde Blue Origin şirketiyle birlikte uzaya seyahat edecek olan Jeff Bezos’a Mark Bezos ve Wally Funk ile birlikte 18 yaşındaki Fizik öğrencisi Oliver Daemen katılacak.  

Amazon’un eski CEO’su ve dünyanın en zenginlerinden biri olan Jeff Bezos sahibi olduğu Blue Origin şirketiyle uzaya gitmeye hazırlanıyor. 20 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan bu seyahatte Bezos’a eşlik edecek en genç isim ise 18 yaşındaki Oliver Daemen oldu. 

Uzaya Giden En Genç İnsan Olacak 

Amerika Havacılık İdaresi FAA, geçtiğimiz günlerde Blue Origin kalkışı için resmi izni vermişti. Sahibi olduğu Blue Origin şirketiyle birlikte uzaya gidecek olan JeffBezos’a eşlik edecek isimlerin ise Mark Bezos ve Amerikalı havacı Wally Funk olduğu açıklanmıştı. Son koltuk 12 Haziran’da açık artırmaya çıkarılmış ve 28 milyon dolara alıcısını bulmuştu. Koltuğu alan kişinin uçuşa katılamayacağını belirtmesiyle bilet Somerset Capitalist Partner şirketinin CEO’su Joes Daemen’e verildi. Ünlü iş insanı Joes Daemen ise biletini 18 yaşındaki oğlu Oliver Daemen’e devretti. Böylece Oliver Daemen uzaya gidecek en genç isim oldu.  

İlginizi Çekebilir:

Dünyanın En Zenginlerinden Jeff Bezos da Uzaya Gidiyor

Renault Büyümeye Devam Ediyor: 2021 ’in İlk Yarısında Satışları Yüzde 18,7 Arttı

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz