Bir döneme damga vuran ve 6 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine’ın, benzer bir platformu olan ‘’Byte’’ kullanıma sunuldu. ‘’Vine 2’’ olarak adlandırılan Byte isimli uygulama iOS ve Android platformları için indirilebilir halde.

2017 yılında çıkacağı söylenilen ancak daha sonra çıkış tarihi ertelenen Byte isimli uygulama, Vine’ın ortak kurucularından olan Dom Hofmann tarafından geliştirildi. Vine’ın kapatılmasından sonra sosyal medyadaki boşluğu doldurması amacıyla geliştirilen Byte’ın uzun süren geliştirmeleri sonunda tamamlandı. 

Bir dönemin neredeyse en sık kullanılan uygulamalarından olan Vine ilk olarak 2013 yılında kullanıcılarla buluşmuş ancak 2016’da kapatılmıştı. 6 saniyelik videolarla kullanıcıların paylaşım yaptığı uygulama, dişli rakipleri Instagram ve Snapchat’in popülerliğinin artması sonucunda kan kaybetmiş ve kapatılmıştı. 

Geçen aylarda ise sevilen uygulama Vine’ın kapatılmasının ardından platformun benzeri olması planlanan Byte’ın, kısa süre sonra kullanıma sunulabileceği bilgisi uygulamanın resmi hesabından yaptığı Twitter paylaşımıyla bildirilmişti. Meraklıları tarafından beklenen uygulama nihayet Google Play Store ve App Store üzerinden erişilebilir halde. 

‘Vine 2’ olarak tanımlanan Byte uygulaması birçok ülkede kullanıma sunulmuşken ülkemiz meraklıları tarafından maalesef henüz indirilemiyor.