Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaTeknoloji‘itelligence’, NTT DATA Çatısı Altında Faaliyet Göstermeye Başlıyor! 

‘itelligence’, NTT DATA Çatısı Altında Faaliyet Göstermeye Başlıyor! 

itelligence’, NTT DATA’nın küresel büyüme stratejisinin bir parçası olarak NTT DATA Business Solutions çatısı altında faaliyet göstermeye başladığını açıkladı. Önemli bir dönüşüm süreci geçirdiklerini ifade eden NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, “1 Nisan 2021 itibariyle NTT DATA Business Solutions olarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde dünya genelinde yüksek kalite standartlarını gözeterek verdiğimiz kesintisiz hizmet ağımızı genişleterek, Türkiye’de bir teknoloji üssüne dönüşmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bilgi teknolojileri şirketiitelligence’, NTT DATA’nın küresel büyüme stratejisinin bir parçası olarak 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla faaliyetlerine NTT DATA Business Solutions çatısı altında faaliyet göstermeye başladığını açıkladı. Önemli bir dönüşüm süreci geçirdiklerini ifade eden NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, konuya ilişkin açıklamasında “1 Nisan 2021 itibariyle NTT DATA Business Solutions olarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde dünya genelinde yüksek kalite standartlarını gözeterek verdiğimiz kesintisiz hizmet ağımızı genişleterek, Türkiye’de bir teknoloji üssüne dönüşmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Danış, açıklamasında ayrıca “Güçlenen çözüm ortaklıklarımız, katma değerli servislerimiz ve kullanıma hazır uygulamalarımız ile hizmet verdiğimiz kurumların dijital dönüşüm yolculuklarını, yenilikçi iş modelleri ile güçlendireceğiz. SAP çözüm ve uygulamalarını, nitelikli pek çok projemiz ile gerek Türkiye gerek dünya genelinde çok önemli bir konuma taşıdık ve taşımaya devam edeceğiz. Dönüşüm sürecimiz ile birlikte, müşteri ve pazar ihtiyaçları doğrultusunda sürekli gelişen Türkiye organizasyonumuza ek olarak daha pek çok yeni teknoloji ve hizmetin ülkemize getirilmesini sağlayacağız. Şu an ki planlamalarımız doğrultusunda 10 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırım ile büyüme stratejimizin ilk adımını atıyoruz” dedi. 

Dünya çapında 10 bini aşkın çalışanı ile merkezi Almanya’da bulunan NTT DATA Business Solutions CEO’su Norbert Rotter ise konuyla ilgili değerlendirmesinde “Dünyanın en başarılı IT servis sağlayıcılarından biri olan NTT DATA grubunun gücü ile bugün bizler için global çapta görünürlüğümüzün artacağı yeni bir dönem başlıyor. SAP kurumsal yazılım çözümlerinin uluslararası arenadaki lider uygulayıcılarından biri olarak, NTT DATA markasıyla etki alanımızı genişletecek ve birlikte çalıştığımız kurumların gelecek vizyonunu yeni nesil teknolojiler ve inovasyon ile destekleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.  

NTT DATA, en iyi global iş uygulamalarını Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor

NTT DATA

NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, bugüne kadar 47 farklı ülkeye hizmet ihracatında bulunduklarını kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti: “Yeni işe alım politikalarımız, nearshoring hizmetlerimiz, AR&GE ve inovasyon alanlarında bir teknoloji devi olan NTT DATA’nın 50’den fazla ülkedeki deneyimi ile birlikte en iyi global iş uygulamalarını Türkiye’ye getireceğiz. Böylece müşterilerimizin kesintisiz iş ihtiyaçlarını her zaman olduğu gibi kaliteyi ön planda tutarak karşılayacak, rekabette fark yaratabilmeleri, global arenadaki vizyon ve iddialarını güçlendirebilmeleri için stratejik iş ortakları olmayı sürdüreceğiz. Geniş ekosistemimiz ve sektörel yetkinliklerimizle hizmet verdiğimiz kurumların güvenilir teknoloji iş ortağı olma vizyonumuzu sürdüreceğimizi gururla söyleyebiliriz.” 

Tüm bunlarla birlikte “One Talent” isimli program ile genç yetenekleri keşfettiklerini de sözlerine ekleyen Danış, açıklamasında “Ciddi bir dönüşüm süreci yönetiyoruz. İlk etapta 150 kişilik bir işe alım ile IT sektör istihdamına katkıda bulunacağız. Önceki senelerde 45 kişilik genç yetenek işe alım programlarımıza yaklaşık 5 bin başvuru almıştık. İnsan kaynağımıza yatırım yapmayı çok önemsiyor ve çok değerli buluyoruz. Dolayısıyla bu konuya bir maliyet değil, gelecek için önemli bir yatırım olarak bakıyoruz. Bu anlamda aramıza katılacak genç yeteneklerimizi çok önem verdiğimiz bir oryantasyon sürecinden geçirerek, iş hayatına doğru yerde doğru kariyer hedefleri ile dahil olmaları için önemli programlar yürütüyoruz” ifadelerini de kullandı.  

Türkiye’deki ve yönetimini üstlendiğimiz MENA organizasyonlarımızın büyümesinin yanı sıra nearshoring hizmetlerimiz ile birlikte yakın zamanda Avrupa ülkelerine de daha çok hizmet verir hale geleceğiz. Bu gelişmeler ışığında ülkemizde büyük bir teknoloji merkezine dönüşmeyi hedefliyoruz. Her sene ortalama yüzde 30 büyüdüğümüzü, 2021 yılında pandemiye rağmen 1250 kişiye ulaştığımızı göz önünde bulundurursak rahatlıkla kısa süre içerisinde 2 bin kişilik bir grup olacağımızı söyleyebiliriz. Katma değerli teknoloji üreten, seçilmiş nitelikli çalışanlarımız ve ekosistemimiz ile birlikte önümüzde yürünecek çok uzun ve güzel bir yol var” diyen Danış, 2020 yılını 435 milyon TL’lik ciroyla kapadıklarına da dikkat çekti ve 2025 yılı sonuna kadar cirolarını 2 kat artırmayı hedeflediklerini söyledi.  

Danış, daha sonra şu ifadelerle sözlerini noktaladı: “Yeni dönem ile birlikte finans, sigorta, sağlık, enerji, telekom başta olmak üzere NTT DATA’nın globalde çok yetkin olduğu alanlar ve farklı endüstriyel iş ihtiyaçlarına ilişkin bilgi birikimi Türkiye’ye taşınmış olacak. Brand Finance’e göre IT pazarındaki en değerli 8’inci şirket ve en hızlı büyüyen markalardan biri olan NTT DATA, dünya çapındaki en büyük 10 IT şirketi ve hizmet sağlayıcı arasında yer alıyor. Dönüşüm sürecimiz ile birlikte NTT DATA Business Solutions olarak bu güçten yararlanarak Türkiye’de yeni bir teknoloji iklimi oluşturacağız.”  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Batarya Teknolojilerini İyileştirebilmek İçin Kuantum Bilişim Teknolojisini Kullanıyor 

Ericsson Araştırma Laboratuvarı, açılışının birinci yılında bilişim dünyasını bir araya getirdi

Deloitte “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Öngörüleri”ni Yayınladı: Sanal Doktor Ziyaretleri Artacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR