Vodafone ödemeli arama nasıl yapılır

Vodafone kullanıcıları için her zaman ulaşılabilir olmak çok kolay. Telefonunuz çekmese de, kapalı da olsa sizi arayanları telefonunuz ulaşılabilir olduğu anda bir SMS ile öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Vodafone Arayan Kim servisini aktif etmek.

En beklemediğiniz bir anda şarjınız bitti ve telefonunuz kapandı. Üstelik de çok önemli bir telefon bekliyorsunuz. Böyle bir durumda telefon kapalıyken kim aramış diye öğrenmek isterseniz üzülmeyin. Eğer Vodafone kullanıyorsanız Vodafone Arayan Kim servisi sayesinde telefonunuzu açar açmaz beklediğiniz aramanın gelip gelmediğini bir SMS ile öğrenebilirsiniz. Hatta telefonunuzun kapalı olduğu süre boyunca ne zaman, kim tarafından ve kaç kez arandığınızı dahi öğrenebilirsiniz.

Arayan Kim Servisi ile Her Zaman Ulaşılabilir Olun!

Cep telefonunuz kapalı olduğu zamanlarda bile sizi kimin aradığını, ne zaman ve kaç kez aradığını Vodafone Arayan Kim servisi ile öğrenebilirsiniz. Bazen telefonunuz açık dahi olsa kapsama alanı dışı noktalarda bulunduğunuzda sizi arayanlar size ulaşamayabilirler. Bu nedenle hattınızı arayanlar açısından telefonunuz ulaşılamaz ve kapalı görünür. Özellikle önemli anlarda ya da ticarete dayalı işler nedeniyle devamlı telefon üzerinden bağlantı sağlanan durumlarda telefonun kapalı olması ve ulaşılamaması son derece önemli bir sorundur. İşte bu sorun karşısında Vodafone Arayan Kim servisi sayesinde telefonunuz kapalı ya da kapsama alanı dışında olsa dahi o an sizi arayan ve ulaşamayan numaraları öğrenerek sizi arayanlara yeniden dönüş sağlayabilirsiniz.

Kısacası arayan kim servisi; telefonunuzun kapalı olduğu durumlarda sizi kimin, ne zaman ve kaç kez aradığını SMS yoluyla ayrıntılı bir şekilde bildiren bir servistir. İlk kullanım dönemlerinde ücretsiz olarak hizmet veren servis daha sonraları düşük bir ücret karşılığında abonelik hizmeti vermeye başlamıştır.

Arayan Kim Servisine Üye Olmak ve Üyeliğin İptali

Vodafone arayan kim nasıl öğrenilir diye merak ediyorsanız GSM operatörünüzün sunduğu bu hizmete üye olmanız gerekir. Servise üyelik içinse;

  • 542 Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilir ya da
  • ARAYANKIM yazarak 8000’e SMS gönderebilirsiniz.

Aynı şekilde üyeliği iptal etmek için de yine İPTAL ARAYANKIM yazarak 8000’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Görüldüğü gibi arayan kim servisine üye olmak ya da üyeliği iptal etmek son derece kolay bir işlemle yalnızca tek bir SMS ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vodafone Arayan Kim Servisini Aktif Hale Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bazı kullanıcılar tarafından yapılan şikayetlerden birisi; hat şebekeye bağlı değilken çağrı alındığında Vodafone Arayan Kim servisi tarafından mesaj gönderilmemesi ya da servisin çalışmamasıdır. Eğer arayan kim servisine abone olduğunuz halde telefonunuza kapalı olduğu durumlarda yapılan aramalar için bilgilendirme mesajı gelmiyorsa hizmetin aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Vodafone Arayan Kim servisini yeniden aktif hale getirmek için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Telefonunuzun arama ekranına **62*TELEFONNUMARASI# yazarak arama tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemin hemen ardından Vodafone Arayan Kim servisiniz yeniden aktif olacaktır.
  • Bu yöntemi uygulamanıza rağmen hala Arayan Kim servisi aktif hale gelmediyse ya da tarafınıza bilgilendirme mesajları yine iletilmiyorsa 542 ya da (0) 542 542 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp sorunu ayrıntılı olarak bildirebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Ücretli mi?

Ülkemizin en büyük GSM şirketlerinden biri olan Vodafone, telefonu kapalı durumdayken dahi iletişimden kopmak istemeyen ve kendisini arayan numaraları görmek isteyen müşterileri için Arayan Kim hizmetini sunmaktadır. Bir abonelik sistemi ile verilen bu hizmet için belirlenen ücret ise aylık cüz’i bir miktardır. Bu ücret karşılığında cep telefonunuz yeniden ulaşılabilir olduğunda, sizi arayan numaralar cep telefonunuza SMS ile gönderilir. Böylelikle telefonunuz kapalı ve ulaşılamayan bir durumda olduğunda dahi sizi arayanların numaralarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm bireysel ve kurumsal Vodafone abonelerinin yararlanabildiği Arayan Kim servisi ilk defa başlatılan aboneliklerde ilk 10 gün ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Vodafone Kim Bu Servisi Abonelik ve İptal İşlemleri

Vodafone tarafından verilen bir diğer hizmet ise; telefonunuzun kapalı ya da ulaşılamıyor olduğu durumlarda sizi arayan kişilerin bilgilerini ulaşılır olduğunuz anda;

  • Numara
  • Ad – soyad
  • Tarih ve
  • Kaç kez arandığınız şeklinde SMS yolu ile size ulaştıran “Kim Bu” servisidir.

Vodafone Kim Bu servisi sayesinde “Beni arayanları nasıl öğrenebilirim?” sorununu ayrıntılı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sisteme abone olarak bu hizmetten yararlanabilmek için yapmanız gereken tek şey KIM yazarak 7544’e SMS göndermek. Talebiniz işleme alındıktan sonra gelen mesajı EVET yazarak cevapladığınız takdirde telefonunuz kapalıyken gelen aramaların numaralarını, arayanların isimlerini ve aradıkları tarih ve saat bilgisini detaylı bir şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz. Aboneliği iptal etmek için de aynı şekilde IPTAL KIM yazarak 7544’e mesaj atmanız yeterli.