Ay sonunda gelen faturalara şaşırdığınız bir dönem mutlaka olmuştur. Bu yüzden; arama, mesajlaşma ve internet paketleriniz beklenenden çok daha kısa bir sürede bittiğinde ya da sahip olduğunuz hattın şüpheli bir kullanımı olduğunu düşündüğünüzde hat dokümanına ulaşmak isteyebilirsiniz. Peki, Vodafone ‘da konuşma ve arama dökümleri nasıl çıkarılır?

En çok tercih edilen operatörlerden biri olan Vodafone; konuşma, mesajlaşma ve internet kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kullanıcılarına, çeşitli kanallar aracılığıyla kolay çözümler sunuyor. Bu kanallar ile yapılan döküm sorgulamaları sayesinde; geçmiş faturalarda yanlış bir detay olup olmadığına ilişkin bilgi sahibi olunabiliyor. Bu yazıda; paket kullanımları az olduğu halde paketini çok çabuk tükettiğini düşünen kişilerin kullanım detaylarını nasıl görebileceğini ve eğer isterlerse Vodafone görüşülen numaralar ve konuşma dökümleri için hangi yolları izlemeleri gerektiğini açıkladık.

Vodafone Kullanım Geçmişi Nasıl Sorgulanır?

Mobil operatörler; yasal sebeplerden dolayı, arama geçmişini 6 aya kadar kayıt altına almak ve bu kayıtları görüntülemek isteyen müşterileri için muhafaza edip paylaşmak zorundadır. Bu durum; yalnızca faturalı hat sahipleri için geçerlidir. Faturasız hat kullanan kişiler ise yalnızca bir aya dönük sorgulama işlemi yapabilirler. Geçmiş kullanımların detayına; yetkili Vodafone bayileri, müşteri hizmetleri ve Self Servis hattı üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Bu alternatifleri aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık.

Yetkili Vodafone Bayileri ile Görüşerek Kullanım Geçmişini Öğrenme

Adresinize en yakın Vodafone bayisine gidip kimlik doğrulaması yaparak geriye dönük kullanım geçmişinizi ve arama dökümünüzü alabilirsiniz. Bu hizmetten; yalnızca Vodafone hat sahipleri yararlanabilir. Birinin, bir başkasının yerine işlem yapması söz konusu değildir.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Paket Kullanım Geçmişini Öğrenme

542 ya da 0 542 542 00 00 numaralarından birini arayarak müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve dökümünüzün e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Vodafone Self Servis ile Kullanım Geçmişini Öğrenme

Vodafone, hat dokümanları ve kullanım geçmişini görüntülemek isteyen kullanıcıları için Self Servis hizmetini duyurdu. Self Servis hizmeti ile kullanım geçmişlerinin, internet üzerinden ücretsiz olarak görüntülenebilmesi mümkün hale geldi. Vodafone Self Servis hat dokümanı sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri sırasıyla şöyle açıkladık:

 • Öncelikle, telefonunuzda yüklü değil ise “Vodafone Yanımda” uygulamasını indirin.
 • Uygulamaya giriş yapın ve sağ üstte, alt alta 3 yatay çizgi şeklinde bulunan simgeye tıklayın.
 • Bu işlemin masaüstü bilgisayarlarda ve laptoplarda da yapılabildiğini ayrıca belirtelim.
 • Telefonu günlük hayatta çok daha sık kullanıyor olduğumuz ve bu sorgulama işlemini her an yapabilmeye fırsat tanıdığı için mobil uygulama üzerinden anlatım yaptık. Masaüstü bilgisayar ve laptop sorgulamalarında karşılaşılacak ekranlar birebir aynıdır, hiçbir değişiklik göstermez.

 • Sağ tarafa doğru bir menü açılacak. Bu açılan sekmede yer alan “Tarifem ve kullanımlarım” başlığına tıklayın.

 • Bu defa bir alt menü açılacak ve “Faturalarım” yazısının yer aldığı bir başlık göreceksiniz. Bu başlığa tıklayın.

 • Sonraki ekranda son 6 aya ait ödediğiniz faturaların tutarlarını alt alta görüntülüyor olacaksınız. Hemen sağ tarafta bulunan “Detay” butonuna tıklayın ve bir sonraki ekranın açılmasını bekleyin.

 • Bu ekranda faturanıza yansıyan tarifenizin adını ve ücretini görüntüleyeceksiniz.
 • Amaç; geçmiş kullanım detaylarına ulaşmak olduğu için, aşağıda yer alan “Kullanım detayı” başlığına tıklamanız gerekiyor.

 • Ekrana gelecek pencerede “Güvenlik kodu gönder” butonuna basın. Özel bilgilere ulaşılacak olması sebebiyle bu aşamada telefon doğrulaması işlemi önem taşıyor.

 • O esnada Vodafone size bir mesaj gönderecek. Bu mesajda yer alan kodu, uygulamadaki mevcut alana yazmanız ve sonrasında “Tamam” butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Bu kodu almak için bir başka alternatif daha bulunuyor. Yapmanız gereken; telefonunuzun mesaj bölümünü açıp SIFRE yazarak 7048’e kısa mesaj olarak göndermek.

 • Son aşamaya geldik. Bu pencerede “Yükleniyor” simgesini gördükten yaklaşık birkaç saniye sonra; görmek istediğiniz ayı seçebilir ve tarih, saat, aramaların dakika süresi, kullanım miktarları, aramaların gerçekleştirildiği telefon numarası gibi çok daha spesifik bilgileri görebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

Vodafone Yanımda’ya bilgisayardan giriş yapmak için TIKLAYINIZ!

Arama Geçmişine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hattımı Taşıyacağım, Arama Geçmişim Silinir mi?

Eğer, hattınızı başka bir operatöre taşıyacak olursanız; Vodafone’da bıraktığınız tüm arama geçmişiniz otomatik olarak silinecektir.

Vodafone Arama Geçmişi Silinebilir mi?

Yukarıda da açıkladığımız gibi; arama geçmişinin 1 ile 6 aya kadar varan sürelerde kayıt altına alınarak saklanması yasal çerçevede zorunlu bir uygulamadır. Bu süre dolmadan; aramaların silinmesi, her ne mazeretle olursa olsun mümkün değildir.

Yasal Sınırlara Dikkat Etmek Gerekiyor

Vodafone arama geçmişi görüntüleme işlemi yapmak isteyen kişilere önemli bir konuyu hatırlatmak istiyoruz. Bir kişinin; eşinin ya da bir başka tanıdığının arama dökümünü ayrıntılı bir şekilde, hat sahibinin haberi olmadan incelenmesi yasal değildir. Bu hizmet kişiye özel olduğu için, bir başkasının telefonundan kesinlikle arama geçmişine bakılmamalıdır.

İlginizi çekebilir:

Vodafone FreeZone Oyun Tarifesi İnternet Harcamayan Oyunlar Sunacak

Vodafone TL Gönderme ve İsteme işlemleri Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Vodafone TV Ücretsiz mi? Vodafone TV Nasıl Kurulur? Detaylı Anlatım

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.