Final Cut Pro X ücretsiz

Coronavirüsün yayılmaya devam ettiği bu günlerde tüm dünya kendini, tedbir amacıyla eve kapatmış durumda. Bu durumda birçok şirket, insanların geçirdiği vakti daha eğlenceli bir hale getirmek için yeni özellikler duyuruyor. Hatta bazı şirketler hizmetlerini ücretsiz olarak veriyor. Apple, Final Cut Pro X ve Logic Pro X programlarını, 90 gün boyunca ücretsiz olarak kullanıcılara sunmuş durumda. 

Coronavirüs yayılmaya ve tehlike oluşturmaya devam ediyor. Virüsten korunmak amacıyla neredeyse tüm insanlar kendilerini evlerine kapatmış durumda ve zorunlu olmadığı sürece evlerinden çıkmıyorlar. Evde geçirdikleri bu süre içerisinde insanlar, zamanlarını internette geçiriyor ya da bilgisayar programları ile yeni içerikler oluşturmaya yönelmiş durumda. Bu noktada birçok firma yeni özelliklerini duyuruyor ya da hizmetlerini belirli bir süreliğine ücretsiz hale getiriyor. Bu şirketlerin arasına Apple’da katılmış durumda. Apple, video düzenleme programı Final Cut Pro X ve müzik düzenlenme uygulaması Logic Pro X’i 90 gün boyunca ücretsiz olarak kullanıcılarına sunacak.  

Apple tarafından 90 gün boyunca ücretsiz hale getirdiği programları için “Evinde duran ve ustalaşmak için yeni şeyler arayan müşterilerimizin bu ücretsiz uygulamalara şans vereceklerini umuyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu zorlu süreçte birçok firma gibi Apple’da elini taşın altına sokmuş olması son derece güzel bir şey. Video düzenleme programı Final Cut Pro X’in hali hazırda 30 günlük bir deneme süresine sahipti. Daha önce bu 30 günlük denemeyi kullanan kullanıcılar, bir sorun yaşamadan yeni açıklanan 90 günlük ücretsiz sürümden de yararlanabilecek. 

Google Play Store filmleri ücretsiz ama reklamlı olarak izlenilebilir

Google Play Store filmleri

Son dönemde evden geçirdiğimiz sürelerin artması ile birlikte, şirketler bazı hizmetlerini ücretsiz hale getirmeye başladı. Örneğin XDA (Mobil Yazılım Geliştirme Topluluğu) Google Play Filmler uygulamasının, yeni gelecek olan sürümünü incelerken, reklamlı film izleme sistemine ait bir kod keşfetti. Bu da Google Play Filmler uygulamasının, zengin film kütüphanesinin ücretsiz ama reklamlı olarak izlenebilme ihtimalini ortaya çıkardı. Daha Google tarafından resmi bir açıklama yok ama ihtimaller büyük. Bu haberlerin yanı sıra, Eset Türkiye, internet güvenlik yazılımını, üç ay boyunca ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Çok fazla internet kullanımından dolayı internet son dönemde biraz yavaşlamış olsa bile, firmaların bu zor günlerde kullanıcılarının yanında olması güzel bir şey.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

Huawei, Coronavirüs testi geliştirmeye başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz