Vodafone TL Gönderme ve İsteme işlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye’de hizmet veren bütün operatörler, faturasız hat kullanıcılarına TL transfer hakkı veriyor. Bu operatörlerden biri olan Vodafone’da da benzer işlemler oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Peki, Vodafone TL gönderme işlemi nasıl yapılır?

Hem Türkiye’nin hem de dünyanın saygın GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, faturasız hat sahibi kullanıcılarına TL transfer hakkı tanımlıyor. Bu sayede kullanıcılar birbirlerinden TL isteyebiliyor ve birbirlerine TL gönderebiliyor. Böylece bakiyesi tükenmiş ya da tükenmek üzere olan aboneler, zor durumda kalmadan hatlarını kullanmaya devam edebiliyorlar. Dilerseniz Vodafone TL gönderme işlemi başta olmak üzere TL transfer konusuna birlikte geniş bir bakış atalım. Bakalım, Vodafone’da TL transfer işlemleri nasıl yapılıyormuş…

Vodafone TL Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone TL transfer işlemleri için şu anda iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden birini deneyerek cep lira transfer işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

7000’i Arayarak TL Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone, diğer operatörlerden farklı olarak SMS ile TL transfer işlemine müsaade etmiyor. Vodafone aboneleri 7000’i arayarak TL göndermek istedikleri kişilere bakiye transferi yapabiliyorlar.

Online Self Servis Üzerinden TL Transferi Nasıl Yapılır?

Online Self Servis üzerinden bir tanıdığınızın faturasız hattına TL transferi yapabilmek için öncelikle Yanımda hizmetine giriş yapmanız gerekiyor.

 • Yanımda sayfasına giriş yapmak için bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

vodafone tl gönderme transfer

 • İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra “hızlı giriş” ya da “şifre ile giriş” seçeneklerinden birini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra menüdeki yönlendirmeleri takip ederek TL transfer işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone online işlemler aracılığıyla TL göndermek için TIKLAYINIZ

Vodafone TL İsteme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları, farklı bir Vodafone kullanıcısından TL transfer etmek isterse 7038’i arayarak Vodafone TL isteme işlemini gerçekleştirebilirler. Karşı taraftaki kullanıcı işleme onay verince transfer gerçekleşir.

Vodafone TL Transfer Şartları Nelerdir?

 • Abonelik başlangıcı üzerinden üç ay geçmediği sürece, hiçbir kullanıcı farklı bir Vodafone abonesine TL transferi yapamaz.
 • Vodafone TL transfer işlemleri sadece bireysel faturasız hat kullanıcıları arasında yapılır. Faturalı hat sahipleri TL gönderme ya da TL isteme işlemlerinin tarafı olamaz.
 • Her transfer 2 TL ile ücretlendirilir. Ücret, TL transferi yapan tarafın bakiyesinden düşülür. TL alan taraf ise herhangi bir ücret ödemez.
 • Transferin ardından, karşı tarafa TL gönderen abonenin hattında en az 6 TL bakiye kalması gerekir. Örneğin 25 TL bakiyesi olan bir kullanıcı, 20 TL tutarında transfer yaptığında hattındaki bakiye 6 TL’nin altına düşeceği için bu işlem gerçekleşmez.
 • Tek seferde bir kullanıcı başka bir kullanıcıya en az 1 TL, en fazla ise 20 TL tutarında lira transferi yapabilir.
 • Bir takvim ayı içerisinde ise transfer edilen TL’lerin toplam tutarı 100 TL’yi geçemez.
 • Abonelerin hediye olarak aldığı, yani karşı taraftan gönderilen TL’lerin tutarı 5 TL’den az ise kullanım ya da bekleme süresi hiçbir şekilde etkilenmez. 10 TL ve üzerinde yapılan transferlerde ise hattın aktif kullanım süresi uzatılmış olur.
 • Transfer edilen liralar, SMS ya da hediye lira gibi promosyonlardan faydalanılmasına müsaade etmez. İndirimli görüşme imkanı sunmaz. Sadece standart kullanımlarda geçerli olur.
 • Bir kişi transfer yolu ile elde ettiği TL’yi farklı bir kullanıcıya transfer edemez. Yani aynı TL, iki kez devredilemez.
 • Ücretli TL yüklemesi yaptıktan sonra bu yüklemenin yarısı kadar transfer hakkına sahip olursunuz. Lira transfer hakkı olarak tanımlı olan TL’leri 180 gün boyuna kullanma hakkınız var. Kullanmazsanız 180 günün sonunda haklarınız sıfırlanır.

Vodafone ve Diğer Hatlar Arasında TL Transferi Yapılır mı?

TL transferi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de farklı hatlar arasında transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği yönünde. Şu anda hiçbir operatör, kendi operatörü dışındaki farklı bir operatöre TL transfer işlemine izin vermiyor. Dolayısıyla Turkcell’den Vodafone’a TL transferi ya da Türk Telekom’dan Vodafone TL gönderme gibi işlemlerin gerçekleşmesi de mümkün görünmüyor.

TL’ye ihtiyacı olan Turkcell ya da Türk Telekom abonesi bir yakınınız varsa ve siz Vodafone abonesiyseniz onlara TL gönderme şansınız bulunmuyor. Bunun yerine internet üzerinden hızlı bir şekilde banka kartı ya da kredi kartıyla kendi hesaplarına TL yüklemesi yapabilirsiniz. Bu sayede TL ihtiyacı ortadan kalkmış olacaktır.

Vodafone TL Attım Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

Vodafone kullanıcısı olarak farklı bir Vodafone abonesine TL göndermenize rağmen gönderdiğiniz tutar karşı tarafın hesabına ulaşmadıysa 542 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz. Sesli yanıt sistemine “TL transfer hatası” gibi bir anahtar kelime söylediğiniz durumda operatör sizi ilgili bölüme yönlendirir ve burada sorunla ilgili bir kayıt açılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer sesli yanıt sistemi talebinizi karşılayamıyorsa bir süre bekleyip tuşlu yanıt sistemine geçebilir ya da müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanarak sizi ilgili alana yönlendirmesini rica edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Vodafone Faturamı Nasıl Öderim? Fatura Ödeme Yöntemleri

Instagram, YouTube ve Facebook Vodafone RED’lilere Sınırsız Olacak

Vodafone Yanımda ‘Bana Ne Var’ Kampanyası Nasıl Aktif Edilir?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz