Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaDijitalVodafone Faturamı Nasıl Öderim? Fatura Ödeme Yöntemleri

Vodafone Faturamı Nasıl Öderim? Fatura Ödeme Yöntemleri

Ülkemizin üç büyük GSM operatöründen biri olan Vodafone, milyonlarca kullanıcıya sahip. Sunduğu kampanyalar ve avantajlı tarifelerle ağını genişleten operatörün kullanıcıları Vodafone faturamı nasıl öderim diye düşünüyorlar. İşte Vodafone faturalarını ödeme yöntemleri…

Birleşik Krallık merkezli global bir GSM operatörü olan Vodafone, 2005 senesinden bu yana Türkiye’de hizmet veriyor. Ülkemize giriş yaptığı günden bu yana teknolojik gelişmeleri yakından takip eden şirket, Vodafone faturamı nasıl öderim sorusunu soran kullanıcılarına pek çok alternatif sunuyor. Sizler için günümüzde aktif olan tüm fatura ödeme yöntemlerini sıraladık. Bu yöntemler arasından kendinize en uygun olanı seçerek faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Vodafone Fatura Ödeme ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone fatura ödeme işlemi için çok sayıda yöntem bulunuyor. İster fiziki şubelere giderek ister online kanallar aracılığıyla oturduğunuz yerden faturalarınızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone İnternet Sitesinden Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Vodafone’un resmi internet sitesi aracılığıyla ücretsiz bir şekilde faturanızı ödemek için öncelikle bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklamanız gerekiyor

 • Fatura ödeme sayfasına girdiğiniz zaman ilgili boşluğa hakkında borç sorgulama ya da ödeme yapmak istediğiniz numarayı girin.
 • Daha sonra ilgili numaraya bağlı faturalardan hangisini ödemek istediğinize dair seçimi yapın.
 • Ödeme seçenekleri bölümünde kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Vodafone internet sitesi üzerinden fatura ödemek için TIKLAYINIZ

Vodafone Yanımda Uygulamasıyla Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone’un Yanımda adlı uygulamasını Google Play Store ya da App Store aracılığıyla akıllı cihazınıza yükleyerek de fatura görüntüleme ve ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Play Store’dan Vodafone Yanımda uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

App Store’dan Vodafone Yanımda uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ

e-Devlet Aracılığıyla Vodafone Fatura Sorgulama ve Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Turkiye.gov.tr adresinden faaliyet gösteren e-Devlet sistemi hem kamu kuruluşları hem de özel sektörle yaptığı iş birliğini genişleterek vatandaşlara her geçen gün daha fazla hizmet sunuyor.

 • e-Devlet aracılığıyla Vodafone fatura sorgulama ve ödeme işlemine başlamak için öncelikle bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın.

 • İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra abonelik, borç ve alacak sorgulama işlemine başlamak için “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklamanız gerekir.
 • Bu butona tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifrenizi yazarak ya da internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı, mobil imza veya e-imza opsiyonlarından birini kullanarak sisteme giriş yapın.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra faturalarınızı görüntüleyebilir ve ödemek için ilgili bağlantıları kullanarak Vodafone sitesine geçiş yapabilirsiniz.

e-Devlet aracılığıyla Vodafone borç ödeme işlemi için TIKLAYINIZ

İnternet Bankacılığıyla Vodafone Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması hizmetlerinden birini kullanarak faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bu noktada yapacağınız işlemler genelde bankadan bankaya değişiklik gösterir fakat temel adımlar çoğunlukla aynıdır.

 • Bankanızın internet bankacılığı ya da mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Ödemeler bölümünden “fatura ödeme” bölümüne geçiş yapıp “Telekomünikasyon” ödemeleri alanından Vodafone’u seçerek kullanıcı bilgilerinizi yazıp fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuzdan 542 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli yanıt sistemi devreye girince “fatura ödemek istiyorum” diyerek ilgili alana bağlanabilir ve sizden istenen kart bilgilerini girerek faturanızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca bu numarayı Vodafone fatura itiraz işlemlerinde de kullanabilirsiniz.

Vodafone Bayileri Aracılığıyla Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone yetkili bayileri ya da fatura ödeme merkezine gittiğiniz zaman telefon numaranızı görevli personele söyleyerek borcunuzu ödeyebilirsiniz. Vodafone yetkili bayileri kurum tarafından onaylı şubeler olsa da bazı fatura ödeme merkezlerinin güvenilirliği şaibeli olabiliyor. Bu noktada vatandaşların dikkatli olması ve güvenilir ödeme merkezlerini tercih etmesi gerekiyor.

Vodafone Fatura Ne Zaman Ödenir?

Fatura kesim tarihinde Vodafone faturanızın size iletilmesiyle birlikte hem e-faturanızda hem de SMS’te son ödeme tarihinin ayrıntıları yer alacaktır. Buraları inceleyerek faturanızın son ödeme tarihinin ne zaman olduğunu tespit edebilirsiniz. Ayrıca elinizde SMS fatura ya da e-fatura bulunmuyorsa 542 numaralı çağrı merkezini arayarak da sorgulama yapabilirsiniz.

Vodafone Hat Ne Kadar Sürede İptal Olur?

Faturasını ödeyemeyen ya da faturasını ödemeyi unutan kullanıcılar “Vodafone ödenmeyen fatura kaç gün sonra kapanır?” şeklinde sorular sorabiliyor. Fatura ödenmediği durumda (istisnai durumlar dışında);

 • Hat bir hafta içinde giden aramaya kapatılır.
 • Yine ödeme yapılmazsa hat bu sefer gelen aramaya da kapatılır.
 • 180 gün boyunca ödeme yapılmazsa hat tamamen kısıtlanır.

Dolayısıyla fatura takibinin, düzenli fatura sorgulamanın ve son ödeme tarihini geçmeden borçlarınızı ödemenin oldukça büyük bir önemi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:

Türk Telekom Fatura Döküm İşlemleri Nasıl Yapılır? Doküman Alma ve Sorgulama

Instagram, YouTube ve Facebook Vodafone RED’lilere Sınırsız Olacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR