watch series 8 vücut sıcaklığı ölçebilir

Apple, Watch Series 8 ile birlikte vücut sıcaklığı ölçümünü duyurabilir. Ancak bunun için sistem algoritmasının ayarlanması gerekiyor. Detaylar haberimizde.

2022’nin üçüncü çeyreğinde gelmesi beklenen Apple Watch Series 8 ‘in vücut sıcaklığı ölçümü özelliğine sahip olacağını söyleniyor. Ancak bu yılın başlarında paylaşılan bir rapor, vücut sıcaklığı sensörlü bir Apple Watch’un en az bir yıl daha gelmeyeceğini iddia etmişti. Tüm bunlarla birlikte popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2022’nin ikinci yarısında gelecek Watch Series 8 ‘in hala vücut sıcaklığı ölçümü yapabilen şekilde tanıtılabileceğini söylüyor.

Kuo, geçen yılki Watch Series 7’nin vücut sıcaklığı ölçümüne sahip olmadığını, çünkü ölçüm algoritmasının EVT’ye (mühendislik doğrulama testi) girmeden önce yeterince kalifiye olmadığını belirtiyor.

apple watch series 8
Sızdırılan Apple Watch Series 8 render görseli. (Leaksapplepro)

Bu noktada şunu belirtmek lazım, bir akıllı saat, çekirdek sıcaklığı ölçümü için gerekli donanımı destekleyemiyor. Bu nedele akıllı saatin vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenlere bağlı olarak hızla değişen cilt sıcaklığına dayanması gerekiyor. Ciltten vücut çekirdeği sıcaklığı ölçerken doğru sonuçlar üretmek için algoritmanın doğru olması şart.

Bu nedenle, algoritma, Watch Series 8’in seri üretimi başlamadan önce Apple’ın kalite gereksinimlerini karşılarsa, akıllı saat vücut ısısı ölçümü ile gelecek, aksi takdirde vücut ısısını ölçebilen bir Apple Watch için daha fazla beklememiz gerekecek.

Analist ayrıca Samsung’un Galaxy Watch 5 ile benzer zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve akıllı saatin algoritma sınırlamaları nedeniyle vücut sıcaklıklarını ölçemeyebileceğini de söyledi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Galaxy S21 ailesi Mayıs 2022 Güvenlik yamasını almaya başladı

6G prototipleri 2026’da hayata geçirilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz